Майданівцю, якого судять у Криму, в СІЗО погрожують любителі "Новоросії"

Учасник "Євромайдану" Андрій Коломієць перебуває в СІЗО Сімферополя в одній камері з прихильниками так званих "ЛНР/ДНР" та відчуває тиск від своїх сусідів по камері через національність, віросповідання і свою громадянську позицію
Depo.Життя
4 квітня 2016 20:46
ФОТО: depo.ua

Про це стало відомо під час судового засідання, на якому адвокат Коломійця повідомив судді Київського районного суду Сімферополя Білоусову про такий тиск на підзахисного, передає depo.ua з посиланням на Кримську првозахисну місію.

Захисник на суді повідомив, що, за словами Коломійця, разом з ним в одній камері в СІЗО Сімферополя перебувають двоє осіб, імовірно, прихильники "ДНР/ЛНР".

Як повідомив Андрій Коломієць, один з них - житель Севастополя, воював проти України на боці самопроголошеної "ЛНР".

Коломієць розповів своєму адвокатові, що співкамерники ненавидять його як "українця, опозиційно налаштованого до режиму Януковича". Його ображають, провокують на сварки, принижують і погрожують фізичною розправою.

Решту співкамерників учасники самопроголошених республік налаштовують проти українця. Тому інші ув'язнені ставляться до нього швидше вороже, ніж нейтрально.

Адвокат вказав суду, що "здоров'я Андрія Коломійця ослаблене перебуванням під вартою понад 10 місяців. Тому загрози від співкамерників Коломієць оцінює як реальні".

Адвокат зазначив, що "зазначені обставини утримання А.В. Коломійця під вартою є фактично тортурами".

Захисник українця також повідомив суду, що в камері, розрахованій на 6 осіб, постійно перебуває не менше 10-ти, іноді їх кількість збільшується ще на кілька осіб.

Як відомо, Андрія Коломійця, жителя Київської області, 1993 року народження звинувачують нібито в замаху на вбивство двох колишніх співробітників "Беркута" під час Майдану в Києві.

Йому закидають кілька статей КК РФ: ст. 105 КК РФ - вбивство двох і більше осіб (незавершене), ст. 228 - зберігання наркотичних засобів, ст. 30 - замах на злочин.

В цілому, Андрію Коломійцю може загрожувати до 20 років позбавлення волі. 30 березня на судовому засіданні адвокат вказав суду на застосування тортур до Коломійця після затримання, а також вказав на факти, які свідчать про фальсифікації в цій справі.

Свідок з боку захисту також вказувала на те, що у Коломійця були сліди тортур на тілі.
Андрій Коломієць заявив суду, що російські спецслужби катували його електричним струмом і душили.

Читайте також: У Криму хочуть посадити на 20 років майданівця, який "зробив боляче" "беркутівцям"