Матіос розповів, як слідчим вдалося знайти місце вбивства Грабовського

Місце вбивства колишнього адвоката російського спецпризначенця Алєксандрова Юрія Грабовського оперативна група знайшла завдяки GPS навігатору в орендованій машині вбивць
Depo.Життя
6 квітня 2016 16:38
ФОТО: depo.ua

Про це розповів Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Злочинці орендували автомобіль і не знали, що в тому автомобілі є GPS маячок, і цей маячок дав нам градус, широту і азимут, і вночі з 7-ми годин вечора до 4 ранку ми їздили по цих полях колоною, поки супутник нам не показав, що ми стоїмо рівно на тому місці, де 6 березня стояв автомобіль людей, які вбивали Грабовського. Після того, як ми стали на це місце, підвели одного із затриманих він сказав — три кроки вперед і копайте. Після 5 хвилин копання військовими наткнулись на голову вбитого", — розповів він.

Матіос, котрий безпосередньо брав участь в розслідуванні і був на місці вбивства каже, що знайти, де саме закопали тіло адвоката було неможливо без навігатора. І без допомоги слідчої СБУ, котра затримувала свого часу вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача.

"Коли затримали першого підозрюваного, він розповів свою версію, і сказав, що їздили в Київ на автомобілі. І ми дивились, що дійсно все співпадає і що ніби то непричетний. Але ми не звернули увагу, що дуже довжина часу переїзду затяглась, потім одна жінка-офіцер СБУ, котра свого часу знайшла Пукача звернула увагу, що автомобіль перебував на одному місці більше 5 годин. І коли ми звернули на це увагу затриманого він сказав: "Ми пробили колесо, не було запаски, їздили, ніч". І ми повірили, а потім ця сама слідча звернула увагу, що машина ж то стояла ці 5 годин трохи вбік від траси. І тут нас осінило, що це може бути місце вбивства Грабовського", — підкреслив він.

Матіос також розповів, що номер вбивці був давно записаний в телефоні Грабовського.

Нагадаємо, 25 березня колишнього адвоката російського спецпризначенця Алєксандрова Юрія Грабовського знайшли вбитим. Військова прокуратура повідомила, що один з підозрюваних вказав місце знаходження тіла адвоката.

СБУ заявила про затримання причетного до зникнення Юрія Грабовського.

2 квітня у Києві відбулась церемонія поховання вбитого адвоката Юрія Грабовського.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя