Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі

Суд над українцем Станіславом Клихом перенесли, а його мати витратила на поїздку всі заощадження та потребує допомоги
Depo.Життя
14 березня 2016 16:50
ФОТО: depo.ua
Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі
Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написала журналістка "Громадського" Ірина Ромалійска, передає depo.ua.

72-річна мама українського викладача історії Станіслава Клиха Тамара Іванівна хоче б передати ув'язненому синові цукерки, каже, що він ласун.

"Сина півтора роки тому затримали. Зараз його судять в Грозному. Звинувачують у вбивстві 30-ти російських військових про час першої чеченської війни. У Станіслава Клиха є адвокат. Він за свої послуги бере гроші. Половину оплачує держава Україна, на оплату другої частини мама і правозахисники весь час шукають гроші. Але грошей катастрофічно не вистачає", - розповідає журналістка.

Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі - фото 1

Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі - фото 2

Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі - фото 3

За її словами, останні заощадження Тамара Іванівна витратила на нинішню поїздку в Грозний. Щоб стати свідком захисту в справі власного сина.

"В кінці 1994-початку 1995 Стас навчався в університеті, мама каже - навчався, заліки здавав і ніколи взагалі в Чечні не був. За версією російської прокуратури, не тільки був, а й воював же разом з Яценюком. Наприклад", - зазначила Ромалійска.

Вона нагадала, що суд сьогодні перенесли, засідання не відбулося. І коли відбудеться - невідомо.

"Що робити мамі Клиха (так само як і братам Карпюка) - зовсім не ясно. Їхати додому? А потім знову сюди. Залишатися? - Життя в Грозному, в готелях або навіть на знімних квартирах зовсім не дешеве. Допомоги 72-річній Тамарі Іванівні чекати особливо не звідки - її єдиний син у російській в'язниці", - зазначила журналістка, закликавши допомогти жінці. 

"Он конфет просил, он у меня сладкоежка", - говорит 72-летняя мама украинского преподавателя истории Станислава Клыха Та...

Опубліковано Ириною Ромалийською 14 березень 2016 р.

Нагадаємо, на початку лютого лікарі однієї з клінік Грозного за підсумками експертизи визнали Клиха психічно здоровим. Співробітники суду "буйну поведінку на процесі" визнали спробою уникнути покарання.

Судовий процес над громадянами України Станіславом Клихом і Миколою Карпюком почався на Росії восени 2015 року. Їх звинувачують у вбивстві 30 російських військовослужбовців і замахи на 15 солдатів з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995 на час штурму Грозного. Слідчі стверджують, що Клих і Карпюк складалися в загоні "Вікінг".

Правозахисний центр "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями. На думку правозахисників, в справі немає ніяких доказів того, що українці коли-небудь були в Чечні. 

Зазначимо, сьогодні стало відомо, що у російській республіці Чечні розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін через хворобу судді.