Матері полонених моряків просять допомоги у міжнародних організацій (ВІДЕО)

Матері полонених Федеральною службою безпеки Росії у Чорному морі українських військових звернулися до міжнародних організацій із проханням допомогти у звільненні військовополонених

Їхні звернення оприлюднила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Depo.ua.

"Усі рідні, блізькі звертаються до вас, до міжнародних організацій, до тих, хто може бодай якось допомогти у звільненні наших хлопців. Низький вам уклін від усіх матерів. Будь ласка, допоможіть звільнити наших хлопців", – сказала мати капітана катера "Бердянськ" Дениса Гриценка Лариса Гриценко на зустрічі з представниками посольств іноземних держав.

За повідомленнями, Денісова провела брифінг із представниками країн Заходу та координатором групи адвокатів українських полонених Миколою Полозовим. Участь у брифінгу також узяли матері полонених моряків.

Серед країн-учасниць були представники Румунії, Норвегії, Нідерландів, Кіпру, Португалії, Болгарії, Люксембургу, Хорватії, Канади, Великої Британії, Сполучених Штатів, Фінляндії, Мальти, Греції, Швейцарії, Данії, Литви, Швеції, Естонії, Представництва Євросоюзу в Росії, Латвії й Чехії.

Нагадаємо, сьогодні Лефортовський суд Москви обрав запобіжні заходи ще чотирьом українським морякам - Віктору Безпальченку, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину і Володимиру Лісовому продовжили термін тримання під вартою ще на три місяці - до 24 квітня 2019 року.

Напередодні, 15 січня Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня строк арешту 12 українським морякам, яких незаконно затримали в Керченській протоці. Згодом ще вісьмох українських полонених моряків залишили під арештом на Росії.

Полонених українців виводили з залу суду під вигуки "Слава Україні".

Посольство України на Росії і команда захисту українських військовополонених моряків просили змінити запобіжний захід на домашній арешт і готові забезпечити їм проживання в Москві.

Захист моряків також заявив про намір оскаржити вирок російського суду в усіх інстанціях, зокрема в Європейському суді з прав людини.

Українська омбудсвумен Людмила Денісова, у свою чергу, запропонувала російській стороні написати пропозиції за списком на обмін українських моряків.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme