Масове отруєння в Черкасах: Супрун підозрює повітря і меблі

У Черкаській школй №8, де 8 травня сталося масове отруєння, на експертизу взяли зразки грунту, води і повітряі вже сьогодні мають бути перші результати достіджень

Про це повідомила журналістам в.о. міністра Уляни Супрун, передає Depo.ua.

"Для експертизи взяли зразки повітря і грунту не тільки у школі і дворі школи, але і на території військової частини, яка розташована поруч. Ми взяли також проби завезеної води, яку у школі п'ють діти. Ми розмовляли з дітьми і вони розповіли, що не були разом і не харчувалися разом. Між ними не було ніякого зв'язку, лише цей двір. У вівторок увечері був сильний дощ, Можливо було щось з каналізації чи військової бази. У повітрі нічого не знайшли, але зразки повітря взяли не в момент отруєння. Можливо побачимо щось у зразках грунту і води. Сьогодні будемо мати перші результати експертиз", - сказала вона.

"Ми розглядали всі варіанти. Навіть меблі. До школи привезли нові меблі, і ми перевіряємо їх на отруйні речовини, оскільки діти вже користувалися тими меблями і не хворіли. Тому не виглядає, що це меблі", - додала чиновниця.

"Перші результати нічого не виявили. Але ми взяли повторні проби. Їх буде досліджено у сучасній лабораторії Інституту токсикології. Виглядає, що отруєння було наслідком того, що вдихали діти саме у дворі. Ані у крові, ані у сечі, ані у мокротинні дітей хімічних речовин не виявлено. Це було щось таке, що діти вдихнули. Військова частина співпрацює з нами, там немає жодних потерпілих. Військові допомагають нам чим можуть", - зазначила Супрун.

Супрун зазначила, що могли щось вдихнути, коли були у дворі школи.

"Декотрі діти захворіли в середині школи, але це знову не прив'язане до школи, а до того, що вдихнули надворі. Поки що відомо що у їхній крові і сечі не було ніяких хімічних речовин", - сказала вона.

Супрун зазначила, що дітей імовірно сьогодні випишуть з лікарні і вони протягом двох тижнів перебуватимуть під наглядом педіатрів.

Як повідомили у прес-службі МОЗ, Наразі у лікарні перебувають 54 учня, три вчительки та техпрацівниця Черкаської школи №8

"11 дітей уже перевели з відділення інтенсивної терапії у звичайні палати. Вони почувають себе значно краще", - повыдомили у міністерстві.

За даними МОЗ, стан більшості пацієнтів медики оцінюють як задовільний, водночас один дорослий знаходиться у відділенні інтенсивної терапії.

За інформацією прес-служби, лікарі констатували, що у дітей і дорослих спостерігається інгаляційна токсична реакція.

"Встановлено, що отруєння відбулося локально на території, де проходила лінійка, - постраждалих за межами школи немає", - повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, що 8 травня у Черкасах до обласної лікарні були госпіталізовані 53 дитини. Усі потерпілі учні 2-7 класів Черкаської загальноосвітньої школи №8. Попередній діагноз у всіх потерпілих, отруєння невідомою речовиною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна