Машини без водіїв і браслети, що замовляють їжу: Експерт назвав напрямки IT майбутнього

Через 25 років в Україні і всьому світі користуватимуться попитом технології, які дозволяють гаджетам взаємодіяти один з одним, розумні автомобільні системи і медичні проекти
Depo.Життя
24 серпня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua

Прогнозами щодо IT майбутнього з depo.ua поділився СЕО українського стартапу AppStorio Андрій Ткаченко.

На його думку в тренді будуть кілька напрямків:

- Інтернет речей (IoT-проекти). Так називають технології, які, наприклад, дозволяють двом гаджетам злагоджено взаємодіяти один з одним, оптимізувати затрати на електроенергію за рахунок оптимального вибору періоду роботу пристроїв. Можуть з'явитися, наприклад, фітнес-браслети, які, в залежності від активності людини і затрачених калорій, замовлять людині ідеальну за корисністю страву у ресторані.

- Розумні автомобільні системи, які розрахують оптимальний маршрут на роботу в об’їзд заторів і самі оберуть вигідну заправку та ще й припаркують авто за господаря.
"Вже зараз ряд компаній створюють автомобілі майбутнього на базі штучного інтелекту, які самі зможу відвезти вас без водія. Може статися, що люди відмовлятимуться від власних авто – містом їздитимуть роботизовано машини, і, аби скористатися ними, буде достатньо зробити кілька кліків на смартфоні", - прогнозує Ткаченко.

- Що ж до мов програмування, ще десятиріччями залишатиметься попит на Java, оскільки на ній створено ряд важливих систем і їх будуть підтримувати. Сьогодні є попит на розробників JavaScript, достатньо "свіжу" мову Swift від Apple.

- Розвиватимуться біотехнології і медичні проекти в цілому. Можливість продовжити людині життя, виграти битву з хворобами – мабуть, найскладніший виклик для IT та науки в цілому.

Більше про IT через 25 років читайте у матеріалі "IT-2041", прогнози щодо інших сфер - у спецпрокті depo.ua "Україна-2041".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя