MARUV і "фак" Пригожина: Чи представить Україну на Євробаченні російська гастролерка

Скандал із переможницею Євробачення MARUV набирає обертів – в історії з’являються нові факти і нові гравці
 

Перемога епатажної 27-річної поп-зірки стала ТОП-темою минулого вікенду. У жарких суперечках користувачі соцмереж з’ясовували, чи може Україна допустити  до участі у Євробаченні артистки, яка активно гастролює на Росії. Більше того – не збирається зупиняти концертну діяльність у країні-агресорі, пояснюючи це банальним "на Росії не всі погані".

До галасу долучився віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко.

"Представником України не може бути артист, який гастролює в державі-агресорі, планує робити це і надалі і не бачить в цьому нічого неприйнятного", - зазначив віце-прем'єр.

У відповідь Лариса Сарган зауважила, що пан Кириленко протягує у міжнародний фінал гурт KAZKA.

Себто, ситуація дійшла до абсурду: доля "конкурсу для домогосподарок" почала вирішуватися на рівні міністерств. Більше того, віце-прем'єра запідозрили у лобіюванні інтересів одного з учасників, і багатьом така інтерпретація не здалася аж такою неймовірною.

Тим часом телеканал "24" розкопав, що права на конкурсну пісню Siren Song належать російській компанії Warner Music Russia. І ймовірно, гроші за її використання йдуть на її рахунки, а значить, частково і до бюджету Росії.

Сунути ніс в українські справи вкотре вирішили росіяни, для яких "Євробачення" залишається однією з улюблених тем для спекуляцій у культурній площині. Дров у вогонь підкинув путінський посіпака, російський продюсер Йосип Пригожин. 

"Ми повинні надати їй майданчик: від Росії на наступний рік нехай виступає, і показати всім "фак". Вона з хорошим потенціалом", - заявив він в ефірі російської радіостанції.

Тим часом піарниця "UA:Суспільне мовлення" Вікторія Сидоренко повідомила, що Maruv отримала на ознайомлення контракт, який забороняє представнику України на Євробаченні гастролювати на Росії. Себто, "Суспільне" здавалося б, знайшло можливість виплутатися зі скандалу…

"Шановні глядачі, а чому ви віддали за Maruv найбільшу кількість своїх голосів? Суспільне ніяк не впливає на результати вашого голосування", - написала пані Сидоренко у Facebook.

Втім, при найближчому розгляді організатори не виглядають аж такими безневинними.

Доки в Україні йде війна, у "Євробаченні" завжди бере участь великий відсоток російських гастролерів. Згадати хоча б історію 2016 року, коли головним конкурентом Джамали був SunSay, який виступав на Росії, дав концерт (хоча маленький і приватний) в окупованому Севастополі і визнав, що допускає можливість виступити в "ДНР".

Скандал розгорівся і забувся, але правил не змінили. Можна припустити, що через недогляд і брак дисципліни, чи то через шанобливе ставлення до прав артистів – бо ж працювати на Росії закон не забороняє.

А можна, - що з іншої, більш солідної причини. Бо ж саме галас навколо російських гастролерів надає українському Євробаченню особливо гучного звучання, "приклеюючи" до телеекранів навіть тих, хто ніколи в житті не цікавився українською поп-музикою. Себто, російські гастролери серед конкурсантів приносять значно вищі рейтинги, тому заздалегідь правила змінювати не вигідно.

І тут, звісно, можна пояснювати: "Це такі безпринципні глядачі, а від суддів такого взагалі не чекали". Втім, претензії до фан-клубу Maruv були б надто ідеалістичними. Так, в Україні є підлітки 14-17 років, які цікавляться музикою і не цікавляться політичними подіями. Навряд чи їх існування є сенсацією для людей, які тверезо дивляться на речі. І якщо усього шанувальники конкурсу віддали 167,5 тис. голосів, 28 тис. голосів вистачило б, аби вивести Анну Корсун у фінал.

Що ж до суддів – теж нічого непередбачуваного. Зрештою, їхня задача – оцінювати майстерність виконання, пісню та шоу.

Та й наскільки доречне здивування, якщо один із суддів – Андрій Данилко – не приховує виступів у країні-агресорі…

В цій ситуації претензії можуть бути лише до одного – до правил. Правила, які поспішили апгрейднути,  лише стикнувшись з реакцією частини суспільства та ще й віце-прем'єра.

Дарма, що до конкурсу ніхто не чув, що переможець не має права гастролювати на Росії, і, відповідно, таке махання кулаками після бійки не правильне ані з юридичної, ані з іміджевої позиції.

Організатори намагаються замиритися зі своїм патріотичним глядачем після того, як їхня аудиторія зросла на скандалах, як на дріжджах. Себто, коли Україна вплуталася у черговий скандал, а Росія отримала нитки для нових брудних інтриг.

Що ж до Анни Корсун, дівчина опинилася у явно виграшному становищі. Надмірний галас вже підігрів до неї увагу міжнародної спільноти. Зараз співачка може відмовитися від концертів на Росії і насолодитися лаврами "гастролерки, яка стала на шлях істинний". Або ж не підписати контракт і отримати ще більше замовлень на концерти у країні-агресорі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна