Марсохід Opportunity через піщану бурю "впав у сплячку"

Інженери NASA не змогли встановити зв'язок з ровером Opportunity який в даний момент переживає одну з найсильніших піщаних бур на Червоній планеті

Інженери припускають, що заряд батарей марсохода опустився нижче 24 вольт, тому він перейшов у кризовий режим, при якому в робочому стані залишається тільки годинник ровера, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт агентства.

Таймер має вивести марсохід зі сплячого режиму для того, щоб він зміг оцінити можливість поповнення запасів енергії. Якщо ж він зрозуміє, що у нього немає можливостей поповнити запас енергії, то він знову порине в сон. На думку дослідників, можливостей для підзарядки у Opportunity не буде протягом ще декількох днів.

Буря застала вчених зненацька. Вона з'явилася прямо над ровером 3 червня і відтоді збільшується. 10 червня буря посилилася настільки, що небо на Марсі стало набагато темнішим, ніж під час бурі 10 років тому. Разом з тим, 10 червня інженери змогли зв'язатися з марсоходом і дати йому необхідні команди.

Марсохід провів на поверхні Червоної планети 15 років. Спочатку місія марсохода була розрахована на 90 марсіанських днів (солів) і вчені не припускали, що він зможе пережити навіть одну зиму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #NASA