Марки для ерекції та муха у вині: Хто здобув премії для вчених-диваків

У Гарварді роздали шнобелівську премію за досягнення в науці, які спершу змушують сміятися, а потім - думати 

Журналіст відділу "Життя"
Марки для ерекції та муха у вині: Хто зд…

Нагороду заснували у 1991-му як пародію на Нобелівську премію. Відзначені досягнення часто здаються маячнею, хоч і дуже смішною. Втім, більшість досліджень має серйозне підгрунтя. Цікаво, що у 2007-му фізик Андре Гейм став першим вченим, який отримав нобелівську премію слідом за шнобелівською.

Володарів антипремії відрізняє цікавість до світу і нешаблонний підхід до реальності, передає Depo.ua із посиланням на ArsTechnica.

Пропонуємо дізнатися, хто і за що отримав премії цього року.

1. Медицина

Марк Мітчелл та Девід Вартінгер дослідили, як використовувати американські гірки, аби камені виходили з нирок. На роботу їх надихнули численні жарти про те, як стрибнувши на мотузці з мосту або ж проїхавшись на атракціоні, людина позбавлялася надокучиливого каменю. Тож науковці вирішили з'ясувати, скільки правди у тих жартах: як виявилося, таке катання і справді може бути ефективним.

2. Антропологія

Томас Перссон, Габріела-Аліна Саучюс і Елеін Медсен з'ясували, що шимпанзе імітують людей не рідше, ніж ми їх. Для цього вченим знадобилися години спостереження у зоопарці. Вони побачили, що мавпи охоче вступають в імітаційні ігри з відвідувачами, хоча раніше вважалося, що ці примати до такого не схильні.

3. Біологія

Пауль Бечер, Себастьєн Лебертон, Еріка Воллін, Ерік Хеденсторм, Феліпе Борреро-Ечеверрі, Марі Бенгтссон, Волкер Йоргер та Пітер Віцгол довели, що сомельє можуть за запахом визначити, чи потрапила муха у келих з вином. Вчені навіть визначили мушиний феромон, доволі неприємний для людського носа. Причому, виділяють цю речовину лише самки. Тож якщо у вашого келиха з'явився дивний запах, ймовірно, у ньому покупалася муха жіночої статі.

4. Хімія

Пауло Ромаа, Аділія Алакрао і Цезар Віана досліджували, наскільки гарний миючий засіб може вийти з людської слини. Експерименти показали, що звичайна слина може дати фору більшості засобів побутової хімії, особливо якщо чистити нею позолоту або кераміку. Група вчений навіть виявили компонент, який відповідає за доведені властивості.

5. Медична освіта

Акіра Хоручі отримав нагороду за роботу "Колоноскопія у позиції сидячі: Уроки, отримані з автоколоноскопії". Вчений провів чотири експерименти на самому собі, аби виявити переваги сидічої пози для медичного дослідження.

6. Живлення

У цій номінації відзначився Джеймс Коул, порахувавши, що споживаючи людське м'ясо можна отримати значно менше калорій, ніж на будь-якій іншій м'ясній дієті. Насправді вчений досліджував життя наших далеких пращурів з ери Палеоліта, які подекуди практикували канібалізм. Коул дійшов логічних висновків, що у прадавні часи споживання м'яса свого виду, мало більш ритуальний сенс, адже від голоду рятувало кепсько.

7. Мир

Франциско Алонсо, Крістіна Ештебан, Андреа Сердже та Маря-Луїза Баллестар підрахували, скільки в середньому людина кричить та лається за кермом. Хоча більшість з нас сприймають таку емоційність за норму, насправді вона підвищує вірогідність ДТП.

8. Репродуктивна медицина

Джон Беррі, Брюс Бланк та Майкл Бойло використовували поштові марки, аби перевірити здоров'я чоловічої статевої системи. Їхня робота має назву: "Моніторинг пульсації пенісу вночі за допомогою марок" і має на меті з'ясувати причини статевої дисфункції.

На пеніс на ніч надівається кільце з марок: якщо у нас марки випускаються аркушами, у США вони можуть бути поєднані у кільце. Якщо марки вночі розірвуться по лінії перфорації, значить, у чоловіка буває ерекція, але блокується свідомістю. Себто, треба йти до психотерапевта, а не до ендокринолога. І навпаки, якщо кілька ночей поспіль пеніс спокійно спочиває, варто пройти повний медичний огляд.

ФОТО: Instagram/IG Nobel

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme