Ляшко повідомив, кого щепитимуть вакциною CoronaVac

Китайським препаратом CoronaVac вакцинуватимуть від коронавірусу маломобільні групи населення, освітян, які працюватимуть на ЗНО, олімпійців та паралімпійців, які поїдуть на Ігри 2021 року, а також патрульних поліцейських
 

Журналіст відділу новин

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я і головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, інформує Depo.ua.

"Вакцина CoronaVac йде на маломобільні групи населення та осіб, які за ними доглядають. Це та вакцина, яка зараз проходить лабораторний контроль. Також будемо вакцинувати CoronaVac працівників, які будуть проводити зовнішнє незалежне оцінювання в 2021 році. Також ми вакцинуємо олімпійців та паралімпійців", – зазначив Ляшко.

Він пояснив, що вакцина CoronaVac поставляється в однодозних флаконах, що полегшує процес логістики. Також термін між двома щепленнями цієї вакциною менший, ніж у вакцини AstraZeneca – лише 12-28 днів.

"Окрім цього, китайським препаратом будуть вакциновані працівники патрульної поліції", – додав Ляшко.

Головний державний санітарний лікар поінформував, що лабораторний контроль вакцини CoronaVac має завершитися вже 10 квітня, тому очікується, що щеплення нею розпочнеться з наступного тижня.

Раніше Ляшко повідомив, що перші 117 тисяч доз вакцини Pfizer, які доставлять в Україну в рамках COVAX, підуть для щеплень персоналу і мешканців будинків престарілих, а також для ДСНС та ДПСУ.

Як відомо, в Україні вакцинація від коронавірусу стартувала лише 24 лютого. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. Україна отримала цю вакцину у кількості 500 тисяч доз. Всі ці дози вирішили використати для щеплення першою дозою. Також Україна отримала 215 тисяч доз вакцини виробництва китайської компанії Sinovac, щеплення якою розпочнуться найближчим часом. 

Вакцина Sinovac Biotech проти коронавірусу під час клінічних випробувань у трьох країнах продемонструвала хорошу ефективність. Зокрема, результати клінічних випробувань у Туреччині показали, що ефективність вакцини становить 91,25%, а в Індонезії – 65,3%.

Згідно з результатами клінічних досліджень у Бразилії, вакцина на 100% ефективна проти важкої форми COVID-19, і на 78% при легких випадках, що вимагають медичного лікування. При цьому її загальний показник ефективності становив 50,38%. Дослідження в Туреччині показали, що вакцина від коронавірусу Sinovac показала ефективність у 83,5%.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше повідомляв, якщо показники ефективності вакцини за підсумками усіх випробувань будуть становити менш як 70%, як це зазначено у договорі, китайська компанія буде зобов'язана повернути Україні гроші.

Україна ще наприкінці грудня підписала контракт з китайською компанією Sinovac на постачання 1,9 млн доз вакцини проти коронавірусу. Наразі Україна отримала першу партію із 215 тисяч доз китайської вакцини, щеплення нею розпочнуть згодом.

Вакцина Sinovac: Що про неї відомо

Читайте також: Вакцина CoronaVac прибуває до України: Чим вона відрізняється від Covishield

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme