Лутковська: Росія досі не відповідає щодо Афанасьєва і Солошенка

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська не отримує відповіді від російських колег про засуджених на Росії громадян України Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка
Depo.Життя
5 квітня 2016 19:07
ФОТО: depo.ua

Про це вона повідомила в інтерв’ю "Громадському", передає depo.ua.

Лутковська розповіла, що звернулась до місцевого омбудсмена, де відбуває покарання Афанасєв, оскільки це мало пришвидшити відповідь.

"На жаль, поки відповіді від регіонального омбудсмена я не отримала. В даному випадку зверталась не до Елли Памфілової, а до регіонального, бо він просто знаходиться ближче", - зазначила Лутковська.

Окрім того, вона також не отримала відповіді щодо можливого відбування покарання на території України хворого на рак 73-річного Солошенка.

"Теж поки відповіді немає, теж звертались і просили пришвидшити питання розгляду можливості його відбування покарання на території України. Поки немає жодної інформації. Якби було сказано ні, була б зрозуміла ситуація, можна було б думати нам наступним кроком. А у випадку, коли не отримуєш відповіді взагалі, тут зовсім інша ситуація", - зазначила уповноважений з прав людини.

Вона підкреслила, що отримала відповідь лише стосовно стану здоров’я Олега Сенцова.

"Розмістила одразу цю відповідь на сайті уповноваженого з прав людини, бо ця інформація є цікавою, навіть враховуючи певні особливості конфіденційності цієї інформації, але в даному випадку суспільство має право знати стан здоров’я Олега Сенцова і про те, яку медичну допомогу він отримав", - розповіла Лутковська.

Нагадаємо, що екс-гендиректор ДП "Знам'я", громадянин України, 73-річний Юрій Солошенко був засуджений московським судом до 6 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві.

Солошенко був затриманий у серпні 2014 року, коли приїхав до Москви для зустрічі з діловими партнерами. За даними слідства, він намагався вивезти в Україну на "КамАЗі" деталі якогось російського озброєння.

Раніше стало відомо, що Юрій Солошенко, подав клопотання президенту Росії про помилування

Геннадій Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, бо він дав свідчення і свідчив проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова й активіста Олександра Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури при допиті. Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова і терористичної організації з їхньою участю в Криму не було.

Правозахисний центр "Меморіал" на Росії визнав Афанасьєва, Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

На Росії утримують до 30 українців, зокрема Надію Савченко, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та інших.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя