Луценко розкрив схему вбивства Гандзюк (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

Голова обласної ради Херсонської області Владислав Мангер замовив убивство активістки Катерини Гандзюк, для чого знайшов людей і дав кошти на організацію злочину

Про це на брифінгу розповів генпрокурор Юрій Луценко, зачитуючи підозру Мангеру, інформує Depo.ua.

"На початку липня громадянин України Мангер Владислав Миколайович керуючись особистою неприязню на підставі активної громадської діяльності Катерини Гандзюк, усвідомлюючи, що така критика Гандзюк перешкоджає його корисливим інтересам, з метою залякування населення і громадських активісті в Херсонської області, які разом з Гандзюк критикували такі дії вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть їй особливих фізичних і моральних страждань", - заявив Луценко.

Він нагадав, Гандзюк публічно заявляла про неприпустимість і корупційність підпалів лісів, які потім використовувалися для особистого збагачення кримінальним середовищем Херсонської області за сприяння окремих керівників місцевої влади та правоохоронних органів.

"З метою організації цього свого умислу Мангер звернувся до раніше знайомих йому Левіна і Павловського і запропонував їм знайти виконавців і організувати вбивство Катерини Гандзюк. Левін і Павловський відповіли згодою відчуваючи свій корисливий інтерес і особисту неприязнь до загиблої", - повідомив генпрокурор.

За його словами, на виконання цього злочинного плану Мангер дав Левіну і Павловському грошові суми у розмірі не менше 10 тисяч гривень не придбання необхідних засобів зв'язку і закупівлі знаряддя вбивства.

Також Мангер узгодив з Левіними та Павловським суму винагороди за вбивство активістки. Частина цих коштів мала піти безпосереднім організаторам і виконавцям – не менше 5600 доларів США. Іншу частину Левін і Павловський мали забрати собі.

"Потім не пізніше 13 липня в Херсоні Левін та Павловський за погодженням з Мангером зустрілися і залучили до свого плану Торбіна, до відома якого було доведено план вбивства Гандзюк, способи нападу та суму винагороди за його скоєння. На пропозицію Левіна і Павловського Торбін погодився. У свою чергу, Торбін залучив до вчинення нападу з використанням сірчаної кислоти з метою умисного заподіяння смерті Гандзюк раніше знайомих йому Горбунова, Васяновича, Вишневського і Грабчука", - розповів очільник ГПУ.

За його словами, зловмисники відстежили маршрути пересування Гандзюк, закупили кислоту, і створили закриту групу в мережі. А вже 31 липня Торбін, Грабчук, Горбунов, Васянович, Вишневський здійснили напад на активістку.

"Не пізніше 4 серпня Павловський з відома Левіна передав Торбіну 4 тисячі доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк та дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для унеможливлення їх викриття правоохоронними органами", - розповів генпрокурор.

Він додав, що у подальшому Торбін передав виконавцям по 500 доларів, а решту суми залишив собі.

"Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла. Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв'язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації вчинення вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб", - процитував Луценко підозру.

Луценко також показав папірець з інфографікою, яка демонструє схему організації вбивства Гандзюк.

На ній, за його словами, поки що є один "заклеєний квадратик".

"Це імовірні зв'язки в органах влади та правоохоронних органах, які сприяли скоєнню цього злочину. Тут поки що доказів недостатньо для пред'явлення підозр, але робота над ними іде", - підсумував Луценко.

Також він повідомив, що всіх фігурантів справи допитають на "детекторі брехні".

Луценко наголосив, що Мангер – це, наразі, вершина цього злочину.

Він долав, що слідство буде оголошувати підозри у цій справі всім особам, незалежно від їхніх посад, партійної приналежності або інших ознак, але тільки в тому разі, якщо буде встановлено достатньо доказів.

"Як керівник групи прокурорів можу заявити, що станом на сьогодні мені не відомо жодного повідомлення про причетність Гордєєва до злочину щодо Гандзюк. Жодного факту показу слідству не надано", – заявив Луценко.

"Щодо пана Рищука, то слідство володіє певними фактами і доказами, які свідчать про його ймовірну корумповану діяльність, також пов'язану і з підпалами лісу. Зараз він перебуває в СБУ міста Києва і дає покази. Якщо доказів буде достатньо, то йому також буде висунуто звинувачення. При цьому доказів його обізнаності з планом Мангера та інших учасників вбивства Гандзюк на цей момент слідство не має", – повідомив генпрокурор.

Крім того, Луценко повідомив, що ГПУ, відповідно до закону, не має права затримати Мангера, а лише запросити підозрюваного до суду.

"Завдяки зміненому в часи Януковича Кримінально-процесуальному кодексу, ми не маємо права затримати Мангера, а маємо право лише запросити його до суду. Чинна Конституція дозволяє затримати лише людину, яка готується до вчинення злочину, або безпосередньо під час вчинення злочину", - пояснив генпрокурор.

За його словами, у випадку, якщо підозрюваний відмовиться прибути до суду, ГПУ може звернутися до суду щодо примусового приводу Мангера.

"Тому ми змушені запрошувати пана Мангера, супроводжувати його, якщо він відмовиться - тільки в цьому разі ми можемо звернутися до суду для примусового приводу його до суду", - сказав очільник ГПУ.

Нагадаємо, сьогодні, 11 лютого, голові Херсонської обради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської облради Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme