Лора Білл розповіла на STEM is FEM, чому в науці мало жінок

Причина відсутності гендерного паритету в наукових галузях – відсутність рольових моделей. Таку думку під час освітнього модуля STEM is FEM з екології та енергетики висловила заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл

Лора Білл розповіла на STEM is FEM, чому…

"У 21 столітті наше покоління зустрінеться із безпрецедентними викликами, які особливо помітні у сферах екології та енергетики. Їх вирішення не можливе без залучення наукової спільноти.  Проте у сфері науки і технологій і досі продовжують домінувати чоловіки. Не зважаючи на значний прогрес за останні роки, жінки складають не більше третини від загальної кількості науковців. Одним із головних факторів, які зумовлюють гендерний дисбаланс у сфері STEM, є відсутність рольових моделей. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ви не полишали обраної спеціалізації. Бо на вас покладається подвійна відповідальність – врятувати майбутнє нашої планети та надихати дівчат та молодих жінок розвивати свої кар’єрні амбіції у у наукових сферах", - вважає Лора Білл, заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

 

Освітній модуль пройшов у Києві цими вихідними. В ньому взяли участь  28 дівчат-старшокласниць зі всієї України. Цього разу учасниці знайомились із галузями екології та енергетики. Це вже третій освітній захід благодійного проєкту, направленого на мотивування дівчат більше долучатися до STEM-напрямків у навчанні і кар’єрі. Учасниць модуля відібрали поміж 150 охочих старшокласниць за допомогою онлайн тестування на сайті проєкту. 

 

Під час модулю дівчата послухали виступи мотивуючих спікерів, задали питання жінкам-спеціалісткам з екології та енергетики, та взяли участь у фінальному конкурсі. На відкритті перед школярками, окрім Лори Білл, виступили: заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, та Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

 

"Екологія та енергетика – це наше майбутнє, адже від того, як людство використовує та розподіляє ресурси, залежить майбутнє світу. Під час модулю спікерки поділилися з учасницями власним досвідом, розповіли, що вони роблять для розвитку енергетичної галузі та для популяризації екосвідомості в Україні, – розповідає ініціатор освітнього проєкту, керівник IT-компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв – Ми запустили проєкт STEM is FEM, щоб мотивувати школярок пов’язати свою подальшу професійну діяльність із технологічною галуззю, і я упевнений, серед сьогоднішніх випускниць є ті, хто в майбутньому стануть драйверами позитивних змін у країні".

 

Окрім лекцій учасниці відвідали з екскурсіями профільні установи – Український гідрометеорологічний інститут ДСНС та НАН України та центральну диспетчерську службу ДТЕК Київських Електромереж. 

 

Організатори розповідають, що на початку березня стартує новий відбірковий онлайн конкурс на модуль з робототехніки. Взяти участь у ньому зможуть школярки зі всієї України. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme