Літо перемог: Які престижні нагороди зірвали українські фільми

Це літо для Держкіно вийшло дуже вдалим на Міжнародні нагороди: українські фільми отримали кілька престижних премій. Серед нагороджених стрічок є і ті, які вже всі подивилися, і цікаві новинки

Літо перемог: Які престижні нагороди зір…
Кадр з фільму "Додому"

Depo.ua розповідає, які українські фільми було нагороджено і за що.

"Додому" Нарімана Алієва

Українська стрічка "Додому" отримала нагороду Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті (BIFF) як найкращий фільм і 4 тисячі євро грошової премії.

"Додому" - це повнометражний дебют кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

Головні ролі в EVGE виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки є Володимир Яценко (кінокомпанія Limelite). Фільм "Додому" розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Світова прем'єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72 Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в конкурсній програмі "Особливий погляд".

Українська фестивальна прем'єра "Додому" відбудеться в межах міжнародної конкурсної програми 10-го Odesa International Film Festival

 

 "Гуцулка Ксеня" Олени Дем’яненко

"Гуцулка Ксеня" - перший за новітньої історії кіно український мюзикл, створений за підтримки держави, отримав Ґран-прі кінофестивалю в Японії Mt.FUJI-ATAMI FILM FESTIVAL (Японія) та вийде у кінотеатральний прокат в цій країні.

Як повідомляє Держкіно, фестиваль проходив з 28 червня по 1 липня в курортному містечку Атамі, біля підніжжя знаменитої гори Фудзі, що має статус "японського Голлівуду". На розгляд відбіркової комісії цього року було надіслано більше 1200 фільмів з усього світу. До програми ігрового кіно разом з "Гуцулкою Ксенею" було відібрано лише п’ять картин. Головний приз Atami Film Festival 2019 Alena Demyanenko вручила зірка японського кіно Каорі Момої (Kaori Momoi).

Фільм "Гуцулка Ксеня" створено за мотивами однойменного твору основоположника модерної української оперети Ярослава Барнича, творчість якого тривалий час в Україні була забороненою.

З Америки в  Ворохту прибувають американці з метою знайти наречену для молодого Яро. Батько юнака залишив заповіт, за яким Яро отримає у спадок  мільйон доларів, якщо одружиться зі свідомою українкою.

Над фільмом працювала міжнародна акторська команда. Головні ролі у фільмі виконали: Варя Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна), Kate Molchanova (Україна), співачка і акторка Соломія Мельник (гурт Dakh Daughters, Україна).

 

"Спас" Максима Наконечного

Український продукт вперше отримав приз на Міжнародному кінофестивалі у Трансильванії: проект українського фільму "Спас" режисера Максима Наконечного отримав приз індустрійної платформи Transilvania Pitch Stop - 5 тисяч євро на подальший розвиток.

 "Спас" – це драма про аеророзвідницю добровольчого батальйону, яка, повернувшись додому після полону, раптом дізнається, що вагітна після зґвалтування своїм наглядачем. Видається, що ця дитина приречена на смерть, проте перед самим абортом героїня починає сумніватись.

 

"Заповідник Асканія" режисера Андрія Литвиненка

Документальний Фільм "Заповідник Асканія" режисера Андрія Литвиненка отримав спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю Pelicam у Румунії. Захід щорічно проходить у румунському місті Тульче і присвячений природоохоронній та екологічній темі.

Фільм було відзначено спеціальним призом журі та грошовою винагородою розміром 1000 євро.

Сюжет фільму розгортається навколо чотирьох героїв з цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує одне – бажання зберегти життя серед унікального та найбільшого в Україні оазису. Прокат створеної за підтримки Держкіно документальної стрічки збігається зі 100-річною річницею Асканії-Нови – найбільшого у Європі степового заповідника, розташованого у Херсонській області. Частину касових зборів буде передано на підтримку заповідника та вирішення його інфраструктурних проблем.

Раніше стрічка отримала головний приз студентського журі Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На широкі екрани фільм вийшов 25 квітня цього року, завдяки дистрибуторській компанії 86PROKAT.

 

"Гоголь Док" Аліси Павловської

"Гоголь Док" визнано найкращим документальним фільмом 8-го Міжнародного кінофестивалю в Нью-Йорку.

Фільм "Гоголь Док" розповідає про те, що Україна сьогодні – це ідеальне середовище для вільної творчості. На арт-платформі "ГогольFEST", яка є фабрикою творчості сучасного мистецтва, закладається фундамент багатовікової мрії народів – Вежа Вавилон. Поєднання мультинаціональних культурних традицій у музиці, живописі, театрі, кіно, скульптурі тощо, на думку організаторів фестивалю, є головним інструментом споруди.

Героями картини є організатори "ГогольFESTу" Влад Троїцький, Андрій Баль, Максим Демський та Олексій Леонов.

Виробництво фільму здійснили кінокомпанії "Трумен Продакшн" (продюсер Валерий Калмыков) та "Федорова Продакшн" (продюсер Альона Федорова" за підтримки Держкіно.

 

Тріумф українських короткометражок

Українські короткометражні фільми зібрали чимало нагород на Міжнародному кінофестивалі "Світло".

Ґран-прі фестивалю отримав короткометражний фільм режисера Михайла Іллєнка "Урок". Спільне виробництво стрічки здійснили кінокомпанії FRESH PRODUCTION GROUP та Компанія "Вавілон".

Найкращим анімаційним фільмом визнано картину "Як розвеселити Самотність" режисера Степана Коваля

Крім того, відзнаки кінофестивалю отримали ще декілька фільмів проекту "Дивись Українське!": в номінації "Ігровий короткометражний фільм" перше місце посіла стрічка "На своїй землі" режисера Саші Кирієнка; III місце – фільм "Чоловік" режисера та автора сценарію Оксани Артеменко, картина також отримала Приз глядацького журі.

У номінації "Соціальне кіно" переміг фільм "Дякую" (режисер та автор сценарію Mаксим Люков).

Спеціальні дипломи кінофестивалю дісталися фільмам "Прощена неділя" режисера Саші Кирієнка за "Найкращу режисуру", фільм "На своїй землі" – за найкращий звук (звукорежисер Максим Гладецький). Одразу два актори, які знімалися у фільмах кіноальманаху, отримали спеціальні відзнаки у номінації "Найкраща головна роль" – Богдан Остромогільський, фільм "Прощена неділя" та Євген Інтелегатор, фільм "Чоловік".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme