Літні сімейні пари можуть "взаємозаражатись" депресією

Стан депресії і старечої немочі в літніх сімейних парах може передаватися від одного члена подружжя до іншого, вважають дослідники з США.
Depo.Життя
2 травня 2016 22:46
ФОТО: depo.ua

Робота про це опублікована в журналі International Journal of Food Sciences and Nutrition, повідомляє depo.ua з посиланням на Gazeta.ru.

В ході дослідження, вчені проаналізували дані 1260 літніх сімейних пар (вік подружжя був від 65 років), зібрані в рамках програми вивчення здоров'я серцево-судинної системи. Виявилося, що спостерігається чіткий зв'язок між симптомами старечої немочі і депресивним станом літньої людини. Більш того, дослідники виявили, що стан немочі або депресії одного з подружжя тягне за собою подібні ознаки у іншого.

Автори дослідження також зазначають, що літні чоловіки показують тенденцію погіршення стану здоров'я і ознак депресії з віком, в той час як у жінок з віком спостерігалися погіршення самопочуття без помітного погіршення депресивного стану.

Стареча неміч - це стан, якому піддається близько 10% літніх людей у ​​віці старше 65 років, при якому у людини спостерігаються ознаки слабкості, виснаження і гіподинамії (знижена рухливість). Взаємна підтримка подружжя в похилому віці знижує негативні ефекти старіння, вважають дослідники.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: депресія