Ліквідатор аварії на ЧАЕС розвінчав три найбезглуздіші міфи про Чорнобиль

Ліквідатор аварії на ЧАЕС та автор книги "Чорнобильська комедія" Сергій Мирний розвінчав три найбезглуздіші міфи про Чорнобильську катастрофу, на яких досі активно спекулюють
Depo.Життя
26 квітня 2016 10:21
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "24.tv", передає depo.ua.

Перший. Чорнобильська зона мертва, там життя нема зараз і не буде ще тисячу років, бо період піврозпаду радіонукліду Х, Y чи Z складає тисячу років. Це неправда. Чорнобильська зона вже зараз жива, і там живності ведеться краще, ніж поза зоною. А чим більший період піврозпаду радіонукліду, тим він безпечніший.

Другий. Радіація у будь-якій кількості є небезпечною, навіть від малих доз радіації можуть бути негативні ефекти. Це все теж дурниці з цілого ряду причин. Малі дози радіації нейтралізуються організмом. Більше того, негативні ефекти, навіть якщо вони є, не виявиш із чисто науково-методологічних міркувань.

"Людина – складний об’єкт, на який впливають тисячі чинників. Для того, щоб довести, що саме радіація спричинила ті чи інші негативні зміни, треба забезпечити такі експериментальні умови, коли всі інші фактори будуть стабільними. Із людьми це не можливо. Ми не можемо контролювати кількість випитих чашок кави, недоспаних годин, стресів через любовні переживання і так далі. Окрім того, існує поняття гормезису, позитивних ефектів малих доз радіації. Гормезис вже давно доведений у рослин, і відносно недавно – у мишей", - зазначив Мирний.

Третій. Всі ліквідатори – фізично і психічно хворі люди, які уражені імпотенцією, раком, або вже взагалі померли. Це перебільшення, м’яко кажучи.

Нагадаємо, в ніч на 26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя