Ліки від старіння вперше випробували на людях

Вчені Техаського університету в Остіні (США) провели перші клінічні випробування комбінації препаратів для знищення клітин зі старечим фенотипом за участю людей

За словами дослідників, отримані ними результати були багатообіцяючими, повідомляє Depo.ua з посиланням на видання Science Alert.

У тестуванні взяли участь 14 пацієнтів з ідіопатичним фіброзом легень (ІФЛ) з швидко наступаючим летальним результатом. Протягом трьох тижнів вони отримували дев'ять доз дазатініба, що застосовується в боротьбі з лейкемією, і кверцетину, що входить до складу багатьох біологічно активних добавок. Комбінований препарат сприяв загибелі клітин зі старечим фенотипом, які мають серйозні пошкодження, але не гинуть, а продовжують генерувати біохімічні сигнали, що сприяють старінню інших клітин і всього організму.

До кінця випробування пацієнти були здатні ходити довше, ніж раніше, а також демонстрували інші ознаки поліпшення. При цьому вони не страждали від серйозних побічних ефектів. За словами вчених, хоча клінічне випробування було попередніми, воно продемонструвало, що препарат може бути корисний при лікуванні вікових захворювань, до яких відноситься ІФЛ.

На даний момент дослідники проводять нове випробування за участю 15 людей з хворобою легенів і 20 пацієнтів, які страждають від хронічної хвороби нирок. Якщо буде показана ефективність і безпеку лікування, то його потім випробують на людях з менш загрозливими для життя станами.

Нагадаємо, депресія зістарює мозок на 10 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #вчені