Лікар спростував твердження, що одужавшим від коронавірусу півроку можна не вакцинуватися

Причиною відмови деяких медпрацівників вакцинуватися на першому етапі стали хибні уявлення через некомпетентні повідомлення деяких фахівців
 

Журналіст відділу новин

Про це на прес-конференції розповів професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Дубров, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На першому етапі вакцинації було заплановано провести щеплення 367 тисяч осіб, в першу чергу це медичні працівники, які надають допомогу хворим з COVID-19. Є певна дискомунікація, яка вплинула, як мені здається, на те, що багато лікарів відмовилися або відмовляються від вакцинації", – розповів він.

Він пояснив, у чому полягає ця дискомунікація.

"Це інформація низки фахівців, не зовсім компетентна, м'яко кажучи, інформація, щодо того, що якщо людина перехворіла на COVID-19, то не слід проводити вакцинацію 6 місяців. Ми знаємо, що дуже багато медичних співробітників перенесли захворювання, тому це є однією з основних причин, чому вони відмовляються", – сказав Дубров.

Також серед причин Дубров назвав те, що деякі фахівці надають неправильну інформацію щодо дослідження рівня імуноглобулінів перед вакцинацією.

"Жодних рекомендацій в розвинених країнах, рекомендацій ЦГЗ, МОЗ України немає щодо потреби проводити дослідження імуноглобуліну G перед вакцинацією та після неї. Ці дослідження проводяться тільки в тому випадку, якщо є певний науковий інтерес, тобто з точки зору практичної цього робити не потрібно", – сказав Дубров.

За словами лікаря, вакцинація від COVID-19 унеможливлює смерть від важкого перебігу хвороби.

"Всі ці вакцини схвалені ВООЗ, мають високу ефективність щодо запобігання захворюванню. І що важливо, ефективність тих вакцин, які зареєстровані в Україні, щодо попередження тяжкого або критичного перебігу захворювання або смерті становить практично 100%. Навіть якщо людина вакцинована і має невеликий шанс захворіти на COVID-19, це практично унеможливлює тяжкий або критичний перебіг хвороби, а ми знаємо, що помирають хворі з тяжким перебігом коронавірусної хвороби", – наголосив лікар.

Він також зазначив, що зупинити зростання захворюваності можливо лише за допомогою вакцинації, та нагадав, що в Україні зареєстровані три вакцини: CoviShield (AstraZeneca індійського виробництва), Pfizer і CoronaVac виробництва Sinovak.

Нагадаємо, в Україні вакцинація від коронавірусу стартувала лише 24 лютого. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Щоб виправити негативне ставлення суспільства до вакцинації, представники влади вирішили власним прикладом показати безпечність вакцини CoviShield. Так, 1 березня від коронавірусу вакцинувався міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 2 березня від коронавірусної хвороби вакцинували президента України Володимира Зеленського і заступника міністра охорони здоров'я – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

12 березня стало відомо, що термін придатності препарату проти коронавірусу CoviShield закінчується 23 червня 2021 року, тому Україна може не встигнути використати всі дози вакцини.

Того ж дня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив – хто і за яких умов може бути вакцинованим поза чергою.

15 березня Ляшко повідомив, що запис на вакцинацію від коронавірусу через сімейного лікаря буде проходити з другого етапу, який стартує 22 березня.

Станом на 18 березня в Україні на COVID-вакцинацію записались лише 284 тисячі людей.

Depo.ua переклав інструкцію до CoviShield, у якій де вказано, що препарат створений для активної імунізації людей, старших 18 років, від коронавірусної хвороби. Ефективність і дані щодо безпеки наразі лімітовані для людей, старших 65 років. Безпека та ефективність для дітей та підлітків (віком до 18 років) ще не встановлені. Протипоказанням є чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Читайте також: Як записатися на COVID-вакцинацію: Рекомендації від МОЗ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme