Невролог - про злочинність анальгіну, головний біль і лікування ожиріння сном

Тетяна Майкова –  кандатка медичних наук, лікар-невропатолог вищої категорії, член Європейської федерації головного болю, керівник мережі науково-консультативних та діагностичних медичних центрів "Головний біль". Вона має власну унікальну методологію діагностики та лікування цієї недуги і врятувала чимало людей від знищуючої мігрені чи кластерного болю.

 

Невролог -  про злочинність анальгіну, г…
Тетяна Майкова, ліекар-невропатолог

Головний біль входить у ТОП-5 хвороб, що можуть призвести до інвалідності. При цьому лікування проходило б легше, якби люди не ставали жертвами різноманітних міфів та відвертих несинітниць.  Спростувати найбільш розповсюджені міфи про головний біль, спираючись на світові дослідження головного мозку, нам допомогла Тетяна Майкова у прямому етері DePoГоворити на Depo.ua 

З інтерв`ю із Тетяною Майковою ви дізнаєтеся: 

4:35 -  Спростування міфу про те, що головний біль не є серйозним захворюванням, а просто є реакцією на погоду, перевтому, надмірне вживання алкоголю тощо.

5:45– Спростування міфу про те, що мігрень – невиліковна хвороба.

10:00 – Спростування міфу про те, що голова завжди болить коли підвищений (знижений) тиск, і це є наслідком "забруднення" сосудів чи остеохондрозу.

12:00 – Спростування міфу про те, що мозок вночі відключається та відпочиває на 100%, та про те, як правильно спати аби не боліла голова і уходила зайва вага.  

19:38 – Спростування міфу про те, що статини – панацея від шкідливого холестерину, для очистки судин та про небезпечний маркетинг фармкомпаній.  

22:53 – Спростування міфу про злочинність анальгіну та викриття змови фармацевтів.

25:12 – Спростування міфу про нездоланність провокаторів головного болю та небезпеку стресу зокрема.

35:23 – Про те, чого достатньо для постановки діагноз "головний біль" і на які непотрібні дослідження можуть "розводити" пацієнта деякі лікарі.

41:43 – Про "ахтунги" які мають обов`язково повести пацієнта з головним болем до лікаря.  

Недообстежений мозок

"Головний біль та наші досліди головного болю – це, мабуть, галузь медицини, що найбільш динамічно розвивається. Посилено в усьому світі вивчають головний мозок. В нас навіть була декада мозку і ми дізналися про нього багато нового. Вивчаючи головний біль як лікар-невролог, я дізналася багато нового про мозок та зрозуміла взагалі, як правильно влаштований наш організм. За статистикою, мігрень – лише один з видів головного болю, є першою причиною втрати працездатності серед усіх хвороб в людей віком від 15 до 49 років (тобто найпродуктивнішого віку). А взагалі на мігрень хворіє 1,3 млрд чоловік".

Кава і банани як провокатори

"Вважається, що продукти, які містять тірамін, зокрема банани, шоколад, сир, цитрусові та інші є основою сератоніну та можуть викликати головний біль.  Я думаю, що в індивідуальних випадках це так. І якщо людина знає, що їй буде погано після того, як вона поїсть сиру, треба просто уникати сиру. Адже її пам'ять це все вже зафіксувала. Кофеїн, алкоголь, особливо червоне вино, яке сьогодні занадто пропагується, може викликати головний біль. І механізми тут абсолютно зрозумілі: алкоголь як і кофеїн, як будь-який стимулятор обкрадає енергетично наш мозок. І через 20 годин після вживання ви отримаєте весь набір у вигляді панічних атак, нападів мігрені".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"