Лідер українських євреїв назвав президента Ізраїлю "совком"

Голова Асоціації єврейських організацій і громад України Йосип Зісельс не згоден з заявою президента Ізраїлю Реувена Рівліна про бійців ОУН, які нібито вбивали євреїв в Україні
Depo.Життя
28 вересня 2016 12:53
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив  в ефірі "Громадського радіо", коментуючи вчорашню заяву президента Ізраїлю в українському парламенті, передає depo.ua.

"Я не можу з ним (президентом Ізраїлю - ред.) погодитися. Він людина похилого віку. Він несе на собі стереотипи минулого, історіографію, яка на сьогодні не вважається об’єктивною. Він вихований на радянській історіографії. Ізраїль, принаймні старше покоління, досі живе під її впливом. Він не відображає думки молодих. Адже молоді, релігійні ізраїльтяни у нас стояли на Майдані. Такі погляди, як він висловив, – це вчорашній день", - зазначив Зісельс.

Він нагадав, що в 2007 році тодішній президент України Віктор Ющенко приїхав до Ізраїлю, делегація прийшла до Яд Вашем і попросила показати документи, які свідчать про причетність Романа Шухевича до подібних злочинів. Але ніхто нічого не зміг показати. 

"Цей стереотип не передбачає доказів, ніби всі це знають. Ні, не всі це знають. Я, наприклад, не довіряю тому, що не стоїть на підтвердженні архівних достовірних документів", - наголосив Зісельс.

Він також вважає, що не слід надавати поодиноким фактам національного забарвлення.

"Місцеві жителі України, які співпрацювали з німцями, йшли в поліцаї. Але знищували все ж таки німці. Іноді викривлення доходить до того, що здається ніби знищували українці. Я ще раз кажу, що місцеве населення співпрацювало з німцями у питанні винищення євреїв. І це треба засудити навіть через 75років, це злочин проти людяності. Але не можна одягати стереотипні ярлики на ОУН і УПА, які боролися, в першу чергу, за незалежність України", - зазначив він.

При цьому Зісельс наголосив, що Бандера і Шухевич не його герої, але він знає, "що вони герої для більшості українців".

"Я не можу абстрагуватись від цього. Я з цим мирюся і не бачу в цьому великої трагедії. Зараз виросла нова генерація істориків, яка пише історію, працюючи не з стереотипами, а з документами. Вони пишуть історію для того покоління українців, яке зараз є дітьми. Я вдячний їм за це", - зазначив Зісельс.

Нагадаємо, 27 вересня у своїй промові на парламентських слуханнях президент Ізраїлю Реувен Рівлін заявив про причетність ОУН до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

У свою чергу голова Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович заперечив участь ОУН у Голокості

В ОУН назвали заяву Рівліна плювком у душу українців

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя