Лайфхак: Як вберегти стосунки від смартфона

Масове захоплення смартфонами призводить до соціальної ізоляції. Люди й не помічають, як гаджети потроху заміняють їм живе спілкування

Лайфхак: Як вберегти стосунки від смартф…

При цьому любителі надмірного використання гаджетів частіше страждають на розлади настрою та депресію, передає Depo.ua із посиланням на Greater Good Magazine.

Втім, кілька простих порад допоможуть звести шкоду до мінімуму.

1. Не заміняйте зустріч листуванням у Facebook

Соціальні зв'язки і групова активність вкрай важливі для психологічного і фізичного здоров'я людини, натомість ми легко заміняємо спілкування кількома повідомленнями у месенджері.

Згідно з опитуванням, проведеним у 2015-му американськими вченими, 23% респондентів визнали, що навіть на світських і культурних заходах часто опускають очі в смартфон, аби уникнути обтяжливого спілкування, пише Pew Research Center. Себто, нібито зручний інструмент стає поживою для соціофобії. Інші теж це роблять, щоправда, мотив формулюють інакше: бо треба "терміново дізнатися" чи "перевірити".

Саме можливості "просто написати" люди часто надають перевагу, коли можна зустрітися і все обговорити він на віч.

Вихід простий: осягнути небезпеку і не відмовлятися від чашки кафи з колегою або приятелем через те, що питання можна вирішити онлайн.

2. Відкладайте смартфон у товаристві

Гаджет здатен погіршити якість соціальної взаємодії. Коли співрозмовник тупиться в екран, розмова згасає. Інша людина починає шукати цікавинки навколо, увага розсіюється. Хоча 82% усвідомлюють шкоду, більшість не відмовляєтсья від серфингу. Причина частково у тому, що люди впевнені: проблеми у звичках інших, самі ж вони витягають гаджет у зручний момент і комунікації не шкодять.

3. Не викладайте гаджет на стіл під час зустрічі

Навіть якщо ви не збираєтесь гортати стрічку новин або роздивлятися світлини у соцмережах, банальна присутність гаджету на столі відволікає від розмови і знижує рівень емпатії. Підсвідомо співрозмовник сприймає смартфон як готовність у будь-який момент зануритися у віртуальний світ. Зокрема дослідження американських вчених показало: через смартфон у зоні видимості люди оцінюють спілкування як "менш глибоке" і "менш наповнене".

"Мобільні телефони у розвиненому суспільстві мають символічне значення. У їхній присутності люди відчувають постійний потяг вишукувати інформацію, перевіряти месенджери, відполікатися на інші сфери", - констатує очільниця дослідницької групи, психолог з університету Вірджинії Шаліні Мізра.

4. Не заміняйте смартфоном спілкування з незнайомцями

Вже не одне дослідження доводить, що ті кілька фраз на день, якими ми перекидаємося з випадковими людьми - бариста чи то касирами - відіграють дуже важливу роль у психологічній гармонії. Втім, через смартфони такі взаємодії відбуваються рідше. Банальний приклад - GoogleMaps, які ми використовуємо, аби знайти дорогу до потрібного місця замість того, аби попросити допомоги у перехожих. Психологи нарікають: знайоме з дитинства правило "не говори з незнайомцями" зіграло з людьми злий жарт: через нього ми відчуваємо себе більш самотніми і нещасними.

5. Якщо вийшов в онлайн, будь активним

Бездумне споглядання чужих сторінок або безцільне мандрування інтернет-просторами - не найкраща ідея для проводження часу. Спробуйте щоразу відповідати на запитання: навіщо ви цього разу взяли в руки смартфон. Ідеальний варіант - створювати нові комунікативні зв'язки. Наприклад, домовитися із мешканцем Великої Британії про те, що ви будете брати у нього уроки англійської, а він у вас - української. Крім того, Facebook або Twitter можуть стати безкоштовною платформою для організації зустічі або навіть масового заходу.

6. Зв'язуйтесь з людьми, аби... втамувати біль

Звісно ж, деякі стосунки смартфони навпаки рятують. Часто саме онлайн-спілкування стає єдиним засобом комунікації. Наприклад, якщо друг чи подруга виїхали за кордон, хай і не часті повідомлення та сесії по скайпу дозволять не обірвати зв'язок.

Крім того, без усілякого пафосу, спілкування - і навіть спілкування по смартфону - може робити справжні дива. Зокрема, американські вчені запропонували пацієнтам під час неважких операцій взяти участь у простому дослідженні, зазначає Pain Madicine. Учасників поділили на чотири групи. Першу попросили під час медичної процедури писати повідомлення приятелю, другу - зав'язати контакт з незнайомцем, третю - грати в ігри на кшталт Angry Birds і четверту - взагалі відкласти свій смартфон. Виявилося, що представники перших двох груп потребували менше знеболювальних, аби пережити операцію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme