Лада Лузіна розповіла про ворожіння "у дні жіночої долі"

Від Катерини і до Варвари – це дні жіночої долі, у них ідентичні ворожіння

Про це розповіла письменниця, гід і колекціонерка новорічних іграшок Лада Лузіна, повідомляє Depo.ua.

"На кожне з цих свят рекомендувалося зламати гілочку вишні, поставити у воду і якщо вона розквітне до Різдва чи Маланки, значить наступного року ти вийдеш заміж. Або як варіант, усі твої близькі будуть живі-здорові (якщо ти на це загадувала). Нещодавно я виклала це у ФБ, невже вишня може розквітнути, а виявилося, що вона дійсно розквітала", - заявила Лузіна.

"Але щоб правильно це зробити, як це робили до революції. Дівчата не у вазу з водою ставили, а у глиняну підлогу хати під образами, а воду для поливу носили у роті з колодязя. Тобто це був складний ритуал. Ми намагаємося його спростити, мабуть тому не у всіх вишня розквітає", - розповіла вона.

Лузіна зазначила, що в цей період хлопці теж ворожили.

"Наприклад на Катерини хлопці ставили в церкві свічку, щоб бог послав не сварливу жінку. На Андрія та Варвари рахували поліна у паркані: багата-бідна, тобто чи пощастить з приданим", - зазначила вона.

Зимовий період закінчувався Миколаєм. Варвара, Сава і Миколій – це ворота зими. Раніше це було одне свято. Це період активних святок.

"Раніше св. Миколай дарував подарунки не дітям, а дівчатам. За легендою, було три дівчини,батько яких збіднів, їх мали віддати в бордель, а Миколай їх врятував, кинувши золоті монетки у новорічні шкарпетки. І вони змогли вдало вийти заміж. У Болгарії дівчата досі просять його про женихів", - зазначила письменниця.

Також на варвари дівчата збирались і варили вареники - чий вареник перший спливе, та раніше вийде заміж.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна