Купівля квартири на вторинному ринку в Житомирі: нюанси при виборі

За дев'ять місяців від початку повномасштабної війни вторинний ринок нерухомості в Україні зазнав суттєвих змін. Купівельний попит впав на всій території країни, що зумовлено безробіттям, підвищенням курсу долара та інфляцією. Одним з антилідерів стала Житомирська область
 

Купівля квартири на вторинному ринку в Ж…

Показник пропозиції вторинного житла впав на 86%. Рятують ситуацію вимушені переселенці, які вирішують купити квартиру в Житомирі на DOM.RIA і обирають вторинку. У цій статті розглянемо плюси та мінуси покупки вторинного ринку, а також фактори, що впливають на вибір житла.

Зниження цін на вторинну нерухомість

Ситуація на ринку складається таким чином, що багато хто хоче продати свою нерухомість, але на неї немає попиту. З іншого боку, є достатньо охочих придбати житло подалі від лінії фронту, проте вони не мають на це можливості. Щоб урегулювати проблему, продавцям доводиться знижувати ціни.

У районах Житомира, які користуються меншою популярністю, ціни на вторинку залишаються вищими за січневі та лютневі показники через відсутність інтересу з боку покупців. У районах, де відзначається хоч якась динаміка, ціни знизилися на 12–14% або залишилися на рівні початку року.

На зниження вартості впливає валюта, якою покупець готовий розрахуватися. Нерідко продавці поступаються у тих випадках, коли клієнт пропонує оплату в євро чи доларах. Розстрочка платежу у нинішніх реаліях втратила свою актуальність.

Плюси та мінуси вторинного житла

Основна перевага купівлі вторинного ринку — швидкий доступ. Заїхати в квартиру можна одразу, на відміну від новобудов з голими стінами, що потребують додаткових витрат часу та грошей.

Ще одним плюсом вторинки вважається великий вибір. Пропозиції є у ​​всіх районах Житомира. Вартість комунальних послуг у таких квартирах найчастіше нижча, ніж у первинках.

До мінусів житла на вторинному ринку відносяться:

  • застарілі комунікації, які потребують ремонту;

  • погана шумо- та теплоізоляція в будинках пізнього радянського періоду;

  • відсутність повноцінного балкона у "сталінках";

  • неправильно оформлені документи;

  • відсутність великих паркувань.

Щоб убезпечити себе від підводних каменів під час покупки вторинки, потрібно звернутися до досвідченого юриста з житлових справ у Житомирі. Він перевірить документи власника та допоможе здійснити безпечну угоду.

Основні фактори під час вибору вторинного житла

При купівлі нерухомості важливо враховувати низку нюансів:

  1. Район. Краще віддати перевагу варіанту з розвиненою інфраструктурою та зручною транспортною розв'язкою. Це дозволить заощадити особистий час при поїздках до будь-якої точки міста.

  2. Площа квартири. Для сім'ї із 2 осіб підходить малометражна квартира. Якщо в сім'ї понад 3 особи, то для комфортного проживання потрібна дво- чи трикімнатна квартира площею від 60 м².

  3. Наявність ремонту. Дозволяє одразу заселитися у квартиру. Якщо є бажання зробити все на свій смак, то цей фактор можна відкинути.

  4. Стан комунікацій. Необхідно ретельно перевірити сантехніку, каналізацію, систему опалення, водопровід, тягу вентиляції.

  5. Стан території загального користування. Важливо перевірити стан під'їзду, ліфтів, внутрішнього двору, паркування.

  6. Знайомство із сусідами. Рекомендується по можливості оцінити контингент, що проживає на поверсі та в будинку.

  7. Ретельний аналіз документів. Продавець має надати папери, що підтверджують його право власності на нерухомість.

  8. Наявність перепланування. Необхідно порівняти план квартири БТІ з поточним розташуванням кімнат.

В умовах кризи рекомендуємо покупцям шукати варіанти неподалік місця роботи, щоб знизити витрати на бензин. Обирайте квартиру в будинку з обладнаним під бомбосховище підвалом чи підземним паркінгом. У них можна втекти при масованих ракетних обстрілах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme