Чого митці чекають від Нищука

Журналісти depo.ua опитали експертів з приводу призначення нового-старого міністра культури Євгена Нищука
Depo.Життя
14 квітня 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
Чого митці чекають від Нищука
Чого митці чекають від Нищука

Більшість з них сумнівається, що новопризначеному міністру вдасться щось радикально змінити. Адже дуже велика кількість факторів налаштовані проти нього.

Нагадаємо, що Євген Нищук був міністром культури після Майдану, з 27 лютого до 2 грудня 2014 року. Під час Помаранчевої революції його дехто називав голосом Майдану, оскільки був рупором Помаранчевого Майдану. Він же став модератором на сцені Євромайдану 2013–2014 року.

Менше, ніж за місяць на посаді міністра він досяг домовленостей про включення України до проекту "Креативна Європа", ініціював програми "Взаєморозуміння" та "Донкульт", спрямовані на культурну інтеграцію східних регіонів, спільно з громадськістю виробив план стратегії розвитку культури (згодом відкинутий В. Кириленком), ініціював заборону в'їзду на територію України російським артистам, що висловлювались у підтримку російської агресії, ініціював конкурс на найкращий проект меморіалу "Небесній сотні". Ну, тобто непогано крутився. Але до нового уряду, сформованого 2 грудня 2014 року чомусь не потрапив.

Тож, чи вдасться йому досягнути успіхів у новому Кабміні, розповіли depo.ua експерти:

Олександр Ройтбурд, відомий художник:

Культурні діячі про призначення Нищука - фото 1

Нова радість. Міністром культури партія вирішила призначити товариша Нищука, але при цьому товариш Кириленко залишений гуманітарним віце-прем'єром як особливо цінний кадр. Чекаємо на цікаве циркове видовище - як Нищук намагатиметься щось змінити в пральні під чуйним керівництвом і зі зв'язаними руками.

Без права навіть нових заступників набрати. А в тому шо Мінкульт буде предметом особливо ревного уваги товариша Кириленко, можна навіть не сумніватися. разом, гуманітарна політика України - все в тих же до болю знайомих руках.
Дорогі товариші президент і прем'єр-міністр України! А шо, як-то зовсім без нього - ніяк? невже на посаду гуманітарного віце-прем'єра не знайшлося нікого розумного з 40 мільйонів громадян? Тільки я знаю мінімум осіб 10.

Приберіть його з Кабміну, ну будь ласка!

Вадим Красноокий, лідер гурту Mad Heads:

Культурні діячі про призначення Нищука - фото 2

На справах Мінкульту я знаюся не дуже добре, але за той час, коли цю позицію займав Кириленко, я не помітив, щоб щось сталося взагалі. Що ж стосується Нищука, коли після Революції його призначили міністром - у нього і у людей з його команди, наскільки я знаю, було чимало цікавих думок. Вони намагалися щось робити. Я сподіваюся, що ця команда знову збереться, що у них буде більше можливостей щось зробити. Я з ними знайомий - це молоді, прогресивні, енергійні і при цьому досвідчені люди. Вони достатньо відкриті в спілкуванні, і до них реально був досвід. Це вже великий плюс.  У мене були знайомі, які починали робити з міністерством свої проекти, і вважали їх вельми перспективними. Я спілкувався з різними людьми, і всі його хвалили.

Хоча я не думаю, що нам варто прямо зараз чекати на якесь диво в Міністерстві культури прямо зараз, тому що, на жаль, ця сфера фінансується в останню чергу. Але якщо там буде та сама команда за певний час, я впевнений, вони себе покажуть. 

Іван Леньо, лідер гурту Kozak System:

Культурні діячі про призначення Нищука - фото 3

Мені важко давати коментарі з огляду на те, що Женя Нищук - мій друг. Але навіть попри це скажу, що справедливість, як на мене, повернулася. Женя набагато адекватніша людина і набагато сучасніше мислить, ніж попередній міністр. Сподіваюся, він буде розвивати напрацювання, які розпочав на позиції міністра одразупісля Майдану. Він є сучасною і українською людиною.

Нищук цікавиться, як проблеми, що виникають у нас, вирішуються за кордоном, які креативні моменти впроваджені в інших країнах. Це дуже важливо. Мені подобається, що Женя не брехун, не лицемір і не популіст. А це вже немало, з огляду на те, що навколо нього лише одиниці мають такі характеристики. 

Галина Тельнюк, гурт "Сестри Тельнюк":

Чого митці чекають від Нищука - фото 4

Нищук знає театральні проблеми зсередини, він патріот і професіонал в своїй справі. Він не функціонер, не зіпсований чиновницькими кріслами і ні з ким не з однієї кормушки. Тому в цьому питанні є до нього довіра.

Найголовніше в ньому - те, що він нова людина, людина, яка пережила Майдан і відіграла в Революції важливу роль. 

Великий плюс і те, що він молодий. Звісно, Кириленко теж молодий, але для нього займати дві посади - це просто нереально. 

Нищук розуміє, що культура - це обличчя країни, а без культури, в тому числі, економічні та соціальні зрушення неможливі. Тим паче, в тій ситуації, в якій ми зараз знаходимося. Культура - це щит, і з огляду на те, як він цей щит підняв на Майдані, я думаю, що йому вистачить і клепки, і таланту, аби підняти її зараз. 

Якщо Нищук зможе замінити людей, які сидять там (в структурах Мінкульту - ред.) вже 50 років і отримують звання, почне реформувати систему, я вважаю, зрушення будуть. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя