Куди відправитись у великодню подорож: 5 маловідомих місць недалеко від Києва

Метеорологи обіцяють теплу і сонячну погоду на майбутні вихідні, тож саме час рушати у мандри.

Куди відправитись у великодню подорож: 5…

Невдовзі Великдень, а значить українці матимуть три вихідних дні. Можливо, ви вже розпланували цей час, але якщо ще вагаєтеся, як його витратити, почитайте цей маленький путівник.

Ми обрали для вас п'ять місць в околицях Києва (не більше 200 кілометрів від столиці), які поєднують у собі природну та культурну привабливість і до того ж поки що не перевантажені туристами, оскільки маловідомі.

Богуслав, 120 км від Києва, 20 км від Миронівки

Богуслав назвали "маленькою Швейцарією", хоч місцевість, в якій він розташований, важко назвати гористою. Проте очевидно, що містечко зі своєю давньою історією (Богуслав заснований 1032 року) та архітектурою, поєднаною із чудовою природою навколо, допоможе добре відпочити.

Ось лише деякі із родзинок Богуслава.

Рось. Надзвичайно живописна ріка, що тече через місто.

Троїцька церква. Історико-архітектурна пам'ятка національного значення, збудована у XVIII столітті у стилі пізднього класицизму.

Кам'яниця. Унікальна для Центральної України будівля, побудована в 1726 р Це найстаріша споруда міста. Зараз у ній розміщений музей декоративно-прикладного мистецтва.

Фото Anton Volnyanskyy/Flickr

Міст закоханих. Підвісна металева конструкція, яка з'єднує два береги Росі. На перилах мосту закохані традиційно кріплять замки - символ свого кохання. Споруда з'явилася ще в радянські часи, а на її урочистому відкритті співала знаменита Ніна Матвієнко

Фото Anton Volnyanskyy/Flickr

Пам'ятник Марусі Богуславці. Монумент легендарній дівчині, яка врятувала від турецької неволі 700 козаків височіє над Россю неподалік від Троїцької церкви.

Гора Тотоха. Розташована під Богуславом, біля селища Медвін. Охороняється державою як історична цінність - місце стародавнього скіфського городища. Легенда свідчить, що тут на судноплавній річці Хоробрів була столиця русичів Голунь. Тотоха служила пристанню для старовинних кораблів. З вершини цієї гори відкривається прекрасний вид на околиці. Вважається також "місцем сили", в якому сконцентрована енергія.


Їхати: Автобусом від а/с "Видубичі". Рейси відходять в середньому раз на годину.  Електричкою до Миронівки, а звідти автобусом недалеко.

 

Село Дениші, 150 км від Києва, 30 км від Житомира

Підійде передусім тим, хто любить активний відпочинок і має навички скелелазання. Адже цей населений пункт, розташований на лівому березі річки Тетерев, славиться своїми скельними масивами.

Денишівські скелі притягують скелелазів з усієї України

Фото mykola.stukalo/Flickr

Саме по собі село маленьке, в ньому трохи більше 1100 мешканців, якщо вірити перепису 2001 року, але в ньому є що подивитися крім скель.

Наприклад руїни садиби цукрозаводчиків Терещенків (кінець XIX століття).

Або Свято-Преображенський Тригірський чоловічий монастир (щоправда, він розташований у сусідньому селі Тригір'я).

У Дениші краще їхати на кілька днів, якщо дозволяє погода. Тому намет, спальники і речі для багаття будуть не зайвими.

Їхати: автобусом до Житомирського автовокзалу, звідти маршруткою до кінця Денишів, а потім пішки по трасі і через ліс у бік санаторію.

 

Хутір Качанівка, 170 км від Києва, 21 км від Ічні

Палацово-парковий ансамбль, у якому в XVIII столітті жив генерал-губернатор Петро Румянцев

Є єдиною серед українських садиб, що збереглася в усьому комплексі. Розташована Качанівка на двох плато. Верхнє займає палацовий комплекс будівель, які є пам'ятниками архітектури, нижнє — мальовничий парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками та амфітеатром.

Качанівський палац розташований над озером Великим

Власне сама центральна споруда комплексу

Рояль, один із експонатів палацу 

Парк у Качанівці

Їхати: Електричкою або автобусом до Ніжина, звідти автобусом Ніжин - Іванці до Качанівки, автобусом Київ - Тростянець (до села Парафіївка в 5 км від Качанівки).

 

Буцький каньон, 180 км від Києва, 50 км від Умані

Ще одна точка для любителів природи і наметів.  Він мав би називатися каньон Гірського Тікича, бо саме ця річка тече посеред скель, але був названий іменем селища Буки, розташованого за 25 кілометрів від залізничної станції Поташ.

Каньйон починається за 800 м нижче від греблі колишньої Буцької ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону близько 2,5 км, ширина — 80 м.

Тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунхенджу.

Найкраще сюди їхати на кілька днів, аби вповні насолодитися природою.

Їхати: Із центрального автовокзалу автобусами Київ - Тальне, Київ - Маньківка (вони їдуть через Буки), або автобусами одеського напрямку до Жашкова, а звідти вже маршруткою до Буків.

Фото Александр Науменко/Flickr

Фото Tanya Shakhleevich/Flickr

"Український Стоунхендж"


Місто Бердичів, 183 км від Києва, 44 км від Житомира

У місті 92 пам'ятки історії та архітектури. Зокрема архітектурний комплекс Бердичівського історично-культурного заповідника включає стіни фортеці з вежами, прибрамний корпус та костьол, а також монастир Кармелітів Босих, подарований однойменному ордену 1630 року.

Вхід до фортеці. За ним - фронтон монастиря Кармелітів

Монастир Кармелітів Босих зі сторони річки Гнилоп'яті

Ще одна пам'ятка архітектури — костьол Святої Варвари, в якому свого часу французький письменник Оноре де Бальзак вінчався із графинею Евеліною Ганською.


Їхати: Поїзд із залізничного вокзалу Києва, маршрутка Київ - Бердичів, яка від'їжджає від станцій метро "Святошин" і "Житомирська".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme