Держава у смартфоні: Куди везе "ліфт" Зеленського

Команда президента України Володимира Зеленського запустила проект LIFT

Журналіст відділу "Життя"
Держава у смартфоні: Куди везе "ліфт" Зе…

Його у Facebook пропіарила експертка  з банківської діяльності команди Марія Страхова, передає Depo.ua.

За її словами, "проект "ліфт" є ефективним технологічним рішенням, яке дозволить й реалізувати ідеї, потенціал та взагалі реалізуватись людям". 

Українцям пропонують завантажити на сайт резюме, вказавши, в якому саме проекті вони хотіли б працювати - у партії "Слуга народу", "Державі у смартфоні", "Команді Зеленського" або безпосередньо .

До речі, сам проект наразі шукає керівника - "ключового фахівця у Команді Зеленського з бажанням змінювати країну" з досвідом управління проектами та HR, а з ним і решту команди. 

Окрім безпосередньо резюме та відеорезюме на сайті пропонують поділитися ідеями або розповісти про готовий продукт. 

Проект користується популярністю - в його каналі в Telegram лише один допис за сьогодні, але 15 688 підписників. 

Власне,  LIFT Зеленський презентував під час виступу на iForum. 

"Я один не можу нічого змінити. Ми це можемо зробити тільки разом.  Це невипадково було нашим девізом у передвиборчу кампанію - "Зробимо це разом".  Я вам точно не хочу обіцяти: "Повірте, впродовж п'яти років ми зробимо тисячу заводів Tesla, у нас буде гіперлуп між цима заводами, Ілон Маск розрізатиме стрічку і буде міністром інновацій. Але я знаю точно, чому я тут, і я хочу поговорити про те, що ми можемо зробити разом", - зазначив президент. 

Додав, що Україна повинна інноваційно змінюватися, а проблеми перетворити на переваги. 

"Так, у нас багато проблем. Але через відсутність електромереж уряд може робити кроки у бік відновлюваної енергетики. Відсутність банківської інфраструктури - можна йти до цифрового банкінгу. Відсутність транспортної логістики - треба йти до дронів.  Таке враження, що у нас імунітет до майбутнього, але це неправда. Уявіть собі, що таке інновації у політичній галузі. Як силовик може шантажувати вас, наприклад, виїмкою документів, якщо ці документи цифрові. Як черговий рейдер може змінити власника у реєстрі, якщо цей реєстр на блокчейні? Це нереально", - сказав Зеленський. 

Ще раз нагадав про один з пунктів програми - державу у смартфоні. 

"Ми сьогодні програємо Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та агресору.  За індексом людського капіталу ми програємо лише РФ, Білорусі та Естонії. Себто справа не в людях, а в системі. Можете вважати мене наївним мрійником, але ми справді хочемо зробити країну у смартфоні, уряд у смартфоні. Люди, без вас не впоратися. І впровадження чотирьох рівнів - інформація про державу, комунікації з державою, транзакції, залучення у керування державою.  Як би було круто, якби по дорозі на роботу ти реально контролював, які законопроекти подаються, як це можна змінити, які люди балотуються (...) Тому я справді мрію про нашу країну у смартфоні і про те, щоб ми були першими у світі. Сам я не впораюся, але це можемо зробити ми", - акцентував голова держави.  

Президента доповнив Михайло Федоров, куратор діджитал-кампанії Зеленського. 

"Ми хочемо створити відкритий соціальний ліфт, коли людина без якихось прошарків депутатів, уряду, мам, тат і дядь, зможе потрапити у команду і реалізувати конкретний проект. І ми знайшли системне рішення. Вже у цей понеділок ми запускаємо проект "Ліфт",  де кожна людина може надіслати резюме, відгукнутися на вакансію, розповісти ідею і відправити готовий продукт", - сказав Федоров. 

Додав, що кожен зможе презентувати ідею, а зрозумілий комплексний підхід допоможе почати реалізувати стратегію. 

Пообіцяв, що за проектом буде закріплена команда, яка буде все аналізувати і впроваджувати це у ключові департаменти без особливої бюрократії.

Зазначимо, що можливість внести свою ідею на розсуд громадськості і позмагатися за фінансування вже реалізована на рівні міст. Так, з 2016-го українці можуть взяти участь у так званому бюджеті участі, де можна як висунути на голосування проект, так і віддати свій голос. 

Реалізується проект Ради Європи "Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні". який у цьому травні організував  "Академію громадської участі". 

Втім, експерти часто нарікають на відсутність діалогу між владою і громадськістю, і цей момент наразі вкотре намагаються виправити. При цьому очевидно, що зацікавити українців, а тим паче, мислячих і талановитих, буде непросто - і для цього варто реагувати на залишені заявки максимально оперативно. Щоб охочі піднятися на ліфті не відчували, що їх використовують виключно для піару. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme