КСУ дозволив проводити богослужіння на вулицях без дозволу влади

Конституційний Суд України визнав неконституційною і скасував необхідність дозволу місцевих органів влади на богослужіння у невстановлених місцях
Depo.Життя
13 вересня 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua  з посиланням на  прес-службу українського омбудсмена

КСУ розглянув подання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, в якій вона просила визнати неконституційними положення ч. 5 ст. 21 закону "Про свободу совісті та релігійні організації", які передбачають, що проведення богослужінь здійснюється з дозволу відповідного місцевого органу влади.

У ст. 21 закону "Про свободу совісті та релігійні організації" сказано, що богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян. Також вони можуть проводитися в установах, організаціях і на підприємствах за ініціативою їх трудових колективів і за згодою адміністрації.

Для проведення богослужінь в інших місцях потрібен дозвіл місцевої влади.

Як йдеться у повідомленні, КСУ визнав цю норму такою, що суперечить Конституції і наголосив, що Основний закон надає громадянам право збиратися мирно, без зброї, проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких потрібно завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 35 Конституції України кожному гарантується право на свободу світогляду і віросповідання, а також підкреслив, що Європейський суд з прав людини також визнав релігійні зібрання виглядом мирних зібрань і відповідно визнав незаконним обмеження права громадян на їх проведення.

Тому норма закону про дозвіл влади на проведення богослужінь у громадських місцях втрачає чинність з дня винесення відповідного рішення КСУ.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя