Круті ігри для великих компаній: картярська гра "Уно", яка розпалює азарт

Підкажемо, у що пограти, аби чергова зустріч пройшла як свято і ніхто не нудьгував

Круті ігри для великих компаній: картярс…

Depo.ua продовжує рубрику про цікаві ігри для великих компаній, які не дадуть вам нудьгувати та дозволять по новому подивитися на друзів та знайомих.

Що таке гра "Уно" і для кого вона

"Уно" - це американська картярська гра. Назва перекладається з італійської і іспанської мови як "один". Гра була запатентована в 1971 році Мерлом Роббінсом, а на сьогоднішній день права на цю торгову марку належать компанії Mattel.

Ця гра рекомендована для дітей від 7 років та дорослим. Проте ця гра не вважається дитячою, адже дорослі грають в "Уно" з неймовірним запалом та цікавістю.

У гру можна грати таким складом: від 2 до 10 осіб.

Мета гри проста. Кожен гравець, який отримав на самому початку партії 7 ігрових карт, повинен в перебігу раунду першим від них позбутися. Карти викладаються на ігровий стіл за певними правилами. Як тільки один з гравців залишається без ігрових карт, тобто скидає їх всі на ігровий стіл, раунд завершується.

Правила гри "Уно": як у неї грати

В колоді зібрані гральні картки номіналом від 0 до 9. Кожна цифра зустрічається в 4-ох кольорах. Всі цифри (окрім 0) в подвійній кількості. Це звичайні гральні карти. Окрім цих карток, є ще так звані "активні" (бонуси і антибонуси) картки, характерні лише для гри "Уно". Значення активних карт: "Пропусти хід", "Візьми ще дві", "Навпаки". Ці картки також зустрічаються в 4-х кольорах.

"Пропусти хід" - якщо ви викладаєте цю карту, то наступний гравець пропускає хід. Гравець може врятуватись від покарання, якщо зверху колоди покладе таку саму картку (той же колір, та сама картинка).

"Візьми ще дві" - наступний гравець бере з колоди дві карти та пропускає свій хід. Гравець може врятуватись від дії цієї карти, виклавши свою карту "Візьми ще дві" (колір може бути будь-який). Дії карт"Візьми ще дві" не сумуються, і останній гравець, на якому закінчився ланцюжок викладування карт "Візьми ще дві", бере з колоди всього 2 карти та пропускає хід.

"Навпаки" - зміна напрямку ходу на протилежний. Наприклад, гравці ходили за годинниковою стрілкою, а при викладенні цієї карти – будуть ходити проти.

"Замов колір" - карта дозволяє гравцю змінити поточний колір. Наступний гравець повинен покласти будь-яку картку вказаного кольору. Карту "Замов колір" можна викладати в будь-якій ситуація – незважаючи на карту, яка лежить зверху колоди. "Замов колір та візьми чотири" - може бути викладена гравцем лише під час свого ходу і лише у тому випадку, якщо справді відсутні будь-які інші карти, якими можна походити. Завдяки цій картці ви замовляйте колір, а наступний гравець бере з колоди 4 карти + пропускає хід.

Перевірка на чесність. Якщо гравець, якому виклали карту "Замов колір та візьми ще 4" підозрює, що в грі брешуть то він може попросити продемонструвати гравця, який до нього ходив, усі свої карти. Якщо гравця спіймали на махлюванні, то він мусить забрати свою карту "Замов колір та візьми ще 4", пропустити хід та взяти з колоди 4 карти. Якщо махлювання не підтвердилось, то гравцю, до якого ходили, доведеться за недовіру взяти 6 карт з колоди та пропустити хід.

Головні правила гри "Уно"

Правило 1. На початку гри кожному гравцю роздається по 7 карт. Решта карт кладеться в колоду "Прикуп". Верхня карта з колоди "Прикуп" перевертається, на неї гравці починають по черзі викладати карти.

Правило 2. Гра розпочинається за годинниковою стрілкою. Перший гравець має право викласти одну з карт згідно таких правил: - Карта може бути також кольору - Або мати таку ж цифру чи таку ж картинку. - Або використати активні картки "Уно". Якщо у гравця немає жодної вдалої картки, то йому потрібно брати по одній карті з колоди "Прикуп". Шукати потрібно до того моменту, доки гравець не зможе зробити хід.

Правило 3. Переможцем у грі стає той учасник, який першим позбувся усіх своїх карт.

Перший гравець, який скинув останню карту, виграє партію та підраховує бали згідно карт, які залишилися на руках в інших гравців. Якщо останньою картою переможця є карта "Замовити колір взяти 2" або "Замовити колір взяти 4", то наступний гравець має добрати відповідне число карт до підрахунку.

Гравець, який першим набере 500 балів, стає переможцем.

Альтернативний спосіб визначення переможця - після кожного раунду всі гравці, у яких залишилися карти, підраховують свої бали згідно з картами. Як тільки хтось набирає 500 балів (як правило, за декілька раундів) — гру закінчено. Переможцем стає гравець з найменшою кількістю балів.

Правило 4. Важливе правило цієї настільної гри. Якщо у гравця на руках залишається одна карта, то перш ніж походити, він повинен вигукнути "Уно". Якщо він цього не зробить, то інші гравці покарають його за неуважність – і гравець візьме з колоди "Прикуп" ще дві карти. Під час гри учасники не мають права приховувати кількість карт – не можна приховувати їх у руці або складати стопкою на стіл. Карти завжди повинні бути розгорнутими у вигляді віяла.

Скільки коштує гра "Уно" та де її купити

Придбати цю настільну гру можна як в інтернеті, так і в книжкових магазинах, супермаркетах та спеціалізованих крамницях.

Ціна на неї стартує від 70 грн та може досягати 500-700 грн на спеціальні лімітовані серії цієї гри, присвячені, наприклад, зоопарку.

Цікаві факти про гру "Уно"

  • Гра вперше була запатентована в 1971 році Мерло Роббінсоном, хоча перші згадки про ігрову механіку подібного типу датуються 1930 роком
  • На сьогоднішній день все права на видання та розповсюдження даної ігрової механіки належать американській компанії Mattel (випускає, між іншим, знамениту ляльку Барбі)
  • Існує більш десятків різновидів гри Uno, одна з яких Uno H2O - з напівпрозорими водостійкими пластиковими картами. Мабуть для гри аквалангістів
  • Гра схожа за своєю механіці на карткову гру "101", у пострадянських країнах відома як "Чеський дурень" (отримала своє поширення ще в середині 20 століття);
  • Уно - одна з найвідоміших ігор в світі. Продано більше 150 мільйонів екземплярів. Також вже існує безліч електронних версій даної гри, в тому числі на платформах Apple і Android.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme