Криза технологій: Де і від чого лікують душу "єретики" Силіконової долини

Творці технологій починають розуміти, що їхня справа далеко не безневинна. Серед зірок IT популярний вибір - піти з професії і компанії, яка приносить мільйони, або ж спробувати реанімувати душевні сили за спеціальною програмою

Криза технологій: Де і від чого лікують…

Цієї осені співзасновник Facebook Шон Паркер вразив одкровеннями в бесіді з журналістами Axios, передає Depo.ua.

"Лише Богу відомо, що соцмережі роблять з мізками наших дітей", - зазначив IT-шник.

Також додав, що мета ресурсів далека від благородства.

"При створенні таких додатків, серед яких Facebook - один з перших, - розробники керуються думкою: "Як же забрати якомога більше уваги і часу у користувачів", - акцентував Паркер, пожартувавши, що тепер Марк Цукерберг може видалити його сторінку у соцмережі.

Для таких правдорубів як Паркер ЗМІ навіть придумали неофіційний термін - інтернет-єретики. І їхня кількість стрімко збільшується.

Влітку ще один із засновників Facebook, який, зокрема, відповідав за кнопку Like, Джастін Розенштейн влаштував міні-демарш. Програміст заблокував на своєму смартфоні Reddit та Snapchat та мінімізував функції Facebook. Згодом встановив на гаджеті опцію батьківського контролю і дав доступ до нього своїй секретарці. Вона мала слідкувати, щоб Джастін не завантажував нових додатків, інформує The Week. Розенштейн відчув на власній шкірі хижу дію так званої "економіки реклами", коли соцмережі постійно полюють за увагою користувачів.

За результатами досліджень, цю битву SMM-ники виграють. Адже пересічна людина дивиться на смартфон аж 2618 впродовж дня.

ІНТЕРНЕТ ЗВ'ЯЗОК З САМИМ СОБОЮ НЕ З'ЄДНАЄ

Аби втихомирити талановитих співробітників, яким здається, що все пішло не так, у Силіконовій долині навіть відкрили для них спеціальний ретріт на Кармел-бай-Сі у Каліфорнії, на березі Атлантичного океану, пише New York Times.

Власне, центр працював з 1962 року, займаючись популяризацією йоги, органічної їжі та медитації. Але з жовтня змінив керівництво і почав абсолютно нову програму. Її мета - допомогти айтішникам прийняти результати власної роботи.

"У працівників Силіконової долини зароджується розуміння: успіх їхньої справи не обов'язково робить світ кращим місцем. Генеральні директори великих компаній відчувають біль, страждають від безсоння", - каже новий виконавчий директор центру Бен Тобер, в минулому - продакт-менеджер Google.

А неподалік від його центру розташувався ще один, очолюваний екс-головою Juniper Networks Скоттом Крієнсом. Тут мету організації формулюють як "допомогти усвідомити, що інтернет-зв'язок ще не допоміг жодній людині зв'язатися з самою собою".

Втім, здається, конкуренція бізнесу не заважає, адже попит перевищує пропозицію: путівки до центру Тобера розпродаються майже миттєво.

ЗУМІТИ ПОБАЧИТИ ПЕРСПЕКТИВУ

Програму "реабілітації" складають самі IT-шники. Наприклад, курс зі зв'язку між технологіями та депресією викладає колишній співробітник Facebook Дейв Морін, а Трістан Харріс, який працював у Google, розповідає про інтернет-залежність.

Тут жартують, що піклуються здебільшого про "порятунок життя айтішників", а от на здоровий режим дня зважають не дуже. Наприклад, фірмова фішка місцевого бару - житній хліб, який можна взяти на стійці цілодобово, здобривши його абрикосовим джемом та арахісовим маслом.

Пити пропонують настоянку з чайного гриба, кокосову воду, вино або пиво.

Кухар центру - пан Калаїжан - колись обіймав аналогічну посаду в Google.

"Речі ніколи не будуть незмінними. Якщо ви працюєте, ваш світ завжди змінюється", - говорить він.

Гопі Каллаїл, який займався маркетингом у Google, веде курс "З'єднайтеся зі своєю внутрішньою мережею".

На заняття прибуває у великому смартгодиннику. Просить людей стати у коло та сказати кілька слів про себе. Серед відвідувачів - інвестор у розвиток медичних технологій,продакт-менеджер, кілька програмних розробників та інженерів, підприємець і два юристи.

Програма курсу включає усвідомлену прогулянку, усвідомлене харчування, роботу з переосмислення та інтеграції життя, практику співчуття, співчуття до себе і йогу.

Після вечері - робота з візуалізації і, зрештою, вечірня "доза" мистецтва. Дівчата гратимуть на флейті та скрипці.

А от зранку у центрі танці, медитації на чакри, заняття з гри на гітарі.

Під час медитації дозволяється жувати спеціально заготовлені родзинки.

"Я щойно продав свій стартап, і мені був потрібен час, щоб відволіктися, зуміти побачити якусь перспективу", - каже Сем МакБрайд з Чикаго.

Участь у ретриті недешева - провести тут вікенд з другою половиною коштуватиме $2890. Втім, потрапити на заняття є можливість у всіх. З 1 до 3 ночі тут години відкритих дверей, тож мешканці сусідніх будинків нерідко приходять послухати життєві премудрості.

"Я втомилася від власного життя, - каже Марина Куріхіна з ранчо неподалік, - Я представляю латино-американське мистецтво у Лондоні. Зараз викладаю креативне підсвідоме малювання".

Каже, люди приїздять до центру "заради трансформації". Планує незабаром відкрити бар здорового харчування - продавати каву, фреші та фруктові десерти.

Нові ж техніки мають розширити особисті горизонти для нових мрій.

Наприклад, на заняттях зі співчуття люди знімають взуття і, дивлячись в очі іншому, повторюють фрази: "у цієї людини такі ж емоції, як у мене", "ця людина відчуває біль і страждає так само, як я", "ця людина помре, як я".

Сам директор центру - відмінний зразок внутрішньої трансформації.

"Свого часу я зрозумів, що фактично роблю людей залежними від їхніх смартфонів, і це усвідомлення мене знищувало", - згадує Тобер.

Тепер замість роботи з софтом, працює з людьми. Зокрема, витягує їх із ситуацій, споріднених із власною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme