Кримському "омбудсмену" не показали навіть палату, де тримають Умерова

Кримський омбудсмен Людмила Лубіна відвідала Ільмі Умерова, якого насильно утримують у психіатричній клініці в Сімферополі, але не побачила в повному обсязі умови його утримання
Depo.Життя
1 вересня 2016 06:07
ФОТО: depo.ua

Про це написала дочка Умерова Айше на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Лубіна відвідала Умерова у відповідь на звернення українського омбудсмена Валерії Лутковської з проханням організувати перевірку умов перебування та стану його здоров'я. Вона перебувала на території лікарні в супроводі заступника головлікаря Світлани Димшиц.

За словами Айше Умерової, лікарі запевняли Лубіну, що непритомності у Умерова не було, а аналізи нібито в нормі.

"Тобто, вони самі себе видають, що пишуть там липові результати. Про це ми неодноразово вже говорили. Ну, звісно, іншого ми від них і не очікували ", - написала Умерова.

Також заступник головлікаря запевняла омбудсмена в тому, що він утримується в палаті один, а про те, що до нього підселили вже трьох нібито вперше чує.

Лікарі впевнені, що постанова суду про призначення психіатричної експертизи Умерову набула чинності, але, як пише дочка заступника голови Меджлісу, на це рішення була подана апеляція, яка досі не розглянута і, відповідно, його утримання в психіатричній лікарні є незаконним.

У відповідь на це Лубіна запропонувала поспілкуватися з адвокатами, "проконсультувати" їх за нормами КПК.

"Лубіна не бачила у відділенні нічого, крім двору, не провели їй і екскурсію по палатах і туалетах відділення. Але на підставі того, що розповіли їй лікарі, звіт начальству напишуть прекрасний, без сумнівів", - підкреслила Умерова.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.