Справа скіфського золота: Кримські музейники проігнорували суд в Амстердамі

Представники кримських музеїв не беруть участі в засіданні Апеляційного суду Амстердама на слуханні у справі "скіфського золота"

Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Вона пояснила, що у компанії, яка представляє кримські музеї, заявили, що "ці цінності стали частиною політичної гри, що є неприпустимим".

Джеппар наголосила, що Україна в суді спирається на Конвенцію ЮНЕСКО 1970 року і те, що музейні артефакти є частиною державного музейного фонду, а також нагадала про дії Росії в незаконно анексованому Криму.

"Захист наполягає на тому, що це майнове питання між музеями - Музеєм Аларда Пірсона і чотирма кримськими музеями - а не політичне. Мовляв, був договір між музеями - цінності привезли з Криму і повинні бути повернуті в Крим", - написала вона.

Нагадаємо, сьогодні, 11 березня, суд Амстердама має вирішити, чи повертати Україні скіфське золото.

Дещо раніше перша заступниця міністра культури України Світлана Фоменко заявила, що підконтрольні Росії кримські музеї затягують розгляд справи про "скіфське золото" і вже готуються до наступного етапу в разі програшу в Апеляційному суді Амстердама.

Довідка: Виставка "Крим: золото і таємниці Чорного моря", в якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму, була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через анексію Росією Криму не повернулася в кримські музеї.

Колективний позов про повернення експонатів до музею Алларда Пірсона подали чотири кримські музеї. Українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Музей в Нідерландах вирішив не передавати експонати до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року постановив повернути українській державі експонати виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря".

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще впродовж трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію, адже ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду по "скіфському золоту".

У Києві очікують, що експонати повернуться в Україну після завершення всіх розглядів. Українська влада заявляла, що ці експонати повернуть в кримські музеї після деокупації півострова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme