Кримські автомобілі з російськими номерами не пропускатимуть в Україну

Російські номери, видані в Криму після його анексії, в Україні вважаються недійсними. Тому автомобілістами на таких номерах краще не виїжджати на материкову Україну
Depo.Життя
1 лютого 2016 09:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

Він зазначив, що такі російські автономери в Україні ні за яких обставин визнавати не будуть і пояснює це законом "про тимчасову окуповану територію".

"Ці номери вважаються недійсними, вони видані на окупованій території, видані окупаційною владою і такий транспорт не буде пропускатися на материкову частину України", - сказав Слободян.

У Держслужбі України у справах Криму і Севастополя вважають, що визнання російських кримських автономерів, може сприяти "легалізації російського статусу півострова".

"З території Криму ми не розуміємо, яким чином можуть заїжджати машини на російських номерах, бо це наша територія. Якщо ми зараз дозволяємо в'їжджати таким автомобілям, потім, надалі, коли ми будемо розглядати в міжнародних судових інстанціях, в арбітражному суді, ми дамо підстави говорити Росії, що це спірна територія, нам вкажуть на те, що ми визнавали їх номери та певні дії . Ми просто можемо закласти міну сповільненої дії", - зазначив голова Держслужби у справах Криму і Севастополя Наріман Устаєв.

Кримчанам радять не позбуватися від українських автономерів, щоб безперешкодно виїжджати з півострова на материкову частину України.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя