Кримінальна сімейка: Хто такий Дангадзе, який гроші для "Міхо" у Курченка збирав

Генпрокурор України Юрій Луценко звинуватив Михайла Саакашвілі в отримані грошей від Сергія Курченка для фінансування акцій протесту в Києві

Юрій Луценко дав прес-конференцію, на якій продемонстрував аудіозапис розмови Северіона Дангадзе з особою, пов'язаною із Сергієм Курченком, у якій обговорюються деталі співпраці і фінансування акцій. За даними ГПУ, Саакашвілі отримав $500 тисяч. Зокрема, у розмові Дангадзе із представником Курченка звучала інформація, що прорив Саакашвілі через кордон України коштував $300 тисяч.

Самого Дангадзе правоохоронці затримали раніше, на в'їзді у Полтаву. За даними ГПУ, він дзвонив московському партнеру і говорив, що змушений тікати з України.

Хто такий Дангадзе

Северіон Дангадзе - керівник Київського обласного відділення "Руху нових сил".

На сайті партії є довідка, згідно із якою Дангадзе народився 18 червня 1989 року у місті Донецьку в родині українки та грузина.

У шестирічному віці батьки відправили його навчатися в престижну школу Chigwell School у передмісті Лондону. У 12 років повернувся в Україну, де закінчив середню загальноосвітню школу. Має дві вищі освіти. У 2011 році закінчив Донецький національний університет за спеціальністю міжнародні відносини, а в 2017 році закінчив навчання в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, де здобув вищу освіту за спеціальністю правознавство. Протягом 2013 року працював на посаді радника Голови Правління АК "Національна компанія Астана ЕКСПО-2017" в Республіці Казахстан.

Активний учасник Революції Гідності на Майдані 2013-2014 років.

Втім, на цьому нейтрально-позитивні новини про Дангадзе закінчуються.

В 2013 та 2015 Северіон Дангадзе затримувався поліцією за підробку документів та викрадення авто.

В 2017 нападав на працівників поліції. Він міститься також у так званій базі МВС "Скінхед", куди був занесений у 2008-му році.

Северіон Дангадзе мав двох братів - Тимура та Григорія. У 2009-му році Тимур Дангадзе, який був лідером калінінської районної організації партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", був убитий в Донецьку. Це сталося 8-го серпня. Тодішній мер Донецька Олександр Лук'янченко заявляв, що Тимур Дангадзе був наркоманом і скоїв самогубство. Про наркотики нібито говорила мати, яка також була впевнена, що Тимур скоїв самогубство, застрелившись із власної рущниці вдома.

Тимур був далеко не простим хлопцем. За інформацією ЗМІ, в січні 1998 року він був засуджений Куйбишевським районним судом Донецька за статтею 94 чинного тоді кримінального кодексу. Перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, він, в складі групи людей, вбив чоловіка.

Як довго Тимур Дангадзе знаходився в ув'язненні, невідомо, однак вже влітку 2003 року він притягувався до адміністративної відповідальності за умисне псування паспорта або втрату його через недбалість.

Також у ЗМІ лунали версії, що Тимур Дангадзе контролював серйозний сегмент оптового ринку по вул. Складській в районі Донецького м'ясокомбінату (ДМК).

Окрім цього, мер Донецька у 2009-му році говорив і про Віктора Дангадзе, який був фігурантом кримінальної справи про розбійний напад на філію "Ощадбанку" і знаходився під вартою.

Наразі Северіона Дангадзе звинувачують у держзраді, а під час обшуку на його квартирі був виявлений паспорт самого Саакашвілі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна