Коти-монстри та “чарівні” пензлі: ТОП нейромереж, які можна випробувати онлайн

Штучний інтелект, нейронні мережі та машинне навчання. Ці терміни наразі часто бовваніють в заголовках ЗМІ, але все ще залишаються незрозумілими для більшості людей, віддалених від сфери IT

Марія Гурська
Журналіст відділу «Життя»
Коти-монстри та “чарівні” пензлі: ТОП не…

Depo.ua пропонує вам познайомитися з роботою штучного інтелекту на практиці - протестувати деякі кумедні (і корисні) нейромережі та навіть долучитися до їх навчання. Детальніше прочитати про те, що являють собою вище вказані терміни ви можете наприкінці матеріалу.

Згенерувати вигадану людину та кота-монстра

На початку 2019 року розробник Uber Філіп Ванг запустив генератор облич неіснуючих людей ThisPersonDoesNotExist. 

Згодом розробник запустив аналогічний проект з генерації неіснуючих котів. Щоправда, якщо люди у нейромережі виходять вельми правдоподібними, то коти часто схожі на створінь із фільм жахів із зайвими лапами, очима та дивним розташуванням частин тіла.

Ймовірно, це відбувається через різницю у специфіці роботи нейромереж. Якщо генератор людей зосереджений виключно на аналізі і створенні облич, то коти потрапляють в кадр під різними кутами, у різних позах та з безліччю "зайвих" деталей на кшталт людей, меблів, інших тварин та навіть текстів із мемів.

 

Quick, Draw!

Ще у 2017 році компанія Google створила гру Quick, Draw! у якій користувачу пропонують за 20 секунд створити схематичний малюнок на задану тематику, а алгоритми Google мають вгадати, що, власне, зображено. Із збільшенням кількості вгаданих зображень модель навчання покращується.

Colorize

Colorize - додаток, який може розфарбувати чорно-білі фотознімки. В основі розробки лежить проект з відкритим вихідним кодом DeOldify. Користувач може безкоштовно завантажити до 50 фотографій, отримати які можна на свою електронну адресу, але на кожному завантаженому знімку із безкоштовної версії буде напис "створено за допомогою Colorize.cc".

Щоб прибрати напис та отримати збільшений ліміт до 10 тисяч зображень доведеться заплатити $ 10.

Deepart

Цей додаток дозволить вам створити "картину" із фотознімку в обраному стилі. Результат обробки сервіс надсилає на вказану електронну пошту протягом 10 - 15 хвилин через велику навантаженість сайту.

 

Talk to Books

Сервіс на базі алгоритмів Google AI дозволить вам "поговорити" із книгами і знайти твори, які зможуть вас зацікавити. Нейромережа відповідає на питання та запити користувача цитатами з книг, обробляючи також абстрактні питання на кшталт "у чому полягає сенс життя?".

Щоправда, додаток не розпізнає українську мову, тож запити потрібно перекладати на англійську.

 

Smart Sketch  

Smart Sketch - сервіс на основі нейронної мережі GauGAN, який може перетворити безнадійні каракулі у реалістичний малюнок. Від користувача вимагається створити схематичний нарис за допомогою віртуальних пензликів, конвертувати його у фото і завантажити результат.  

На жаль, через велику кількість користувачів сайт smartsketch.xyz може відкриватися дуже повільно або ж тимчасово не працювати взагалі.

 

CaptionBot

Це сервіс для опису фотознімків від Microsoft на основі одразу 3 нейромереж: Computer Vision API, Bing Image Search API і Emotion API.

Сервіс розпізнає зображені на знімках об’єкти і намагається дати короткий опис проаналізованому зображенню. У випадку із обличчями людей додаток відтворює емоції зі знімку в описі за допомогою емоджі. Наразі алгоритми ще досить часто помиляються, тож подекуди описи можуть бути неповними. Наприклад, нейромережа описала задану нами картинку як "кота із відкритим ротом", і її геть не бентежить, що з голови у "кота" стирчать пташині лапки.

 

AutoDraw

Цей додаток покликаний створювати із неохайних схематичних нарисів прості, але чіткі промальовані зображення.

Щоб отримати варіанти для малюнку достатньо намалювати на полотні кілька ліній. ШІ порівнює зображення з бази даних і обирає найбільш імовірні варіанти.

 

Довідка:

Штучний інтелект (англ. Artificial intelligence, AI) - це широка галузь комп'ютерних наук, які спрямовані на імітацію інтелекту людини машинами.

Нейромережі – це комп’ютерні системи, які замість заздалегідь написаних алгоритмів модифікують віртуальну структуру, що нагадує нейрони мозку. Методом проб та помилок у системи виробляється певне "уявлення" про сферу діяльності, для роботи у якій вона призначена.

Тобто, якщо звичайна програма діє чітко по прописаним розробниками алгоритмам, і шлях до виконання задачі у ній продумано завчасно, то  нейронна мережа самостійно шукає спосіб впоратися із поставленим перед нею завданням.

Машинне навчання - це галузь досліджень, яка надає комп'ютерам здатність навчатися без того, щоб їх явно програмували. Тобто, коли навчання машини проходить аналогічно із навчанням людини - за допомогою власного досвіду.

Під час процесу машинного навчання програми аналізують гігантські вибірки прикладів, щоб написати алгоритм. Згодом налаштування алгоритму змінюється, в залежності від того, чи досягнуто поставлених цілей, і з часом програма дійсно прогресує.

Щоб краще зрозуміти, як саме працює машинне навчання, ви можете скористатися сервісом Teachable Machine

Це додаток від Google, який компанія створила, аби допомогти людям зрозуміти принципи роботи нейромереж. Для використання сервісу вам знадобиться пристрій з веб-камерою.

Щоб почати експеримент, потрібно продемонструвати на камеру декілька об’єктів, натискаючи по черзі на різнокольорові кнопки. Таким чином система розпізнає об’єкти і відбувається навчання штучного інтелекту.

Після навчання сервіс видає на розпізнані об’єкти доступні варіанти "відповідей" у вигляді GIF-анімації, звукових ефектів або голосового повідомлення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme