Коронавірус в Україні: Що відбувається 19 березня

Станом на ранок, 19 березня, офіційно в Україні зафіксовано 16 випадків COVID-19

Коронавірус в Україні: Що відбувається 1…

Depo.ua відстежує епідеміологічну ситуацію в країні, будні українців в умовах поширення пандемії коронавірусу та введення карантину. Все, що потрібно знати станом на 18 березня.

Скільки хворих від Коронавірусу в Україні

карта поширення коронавірусу в Україні

Станом на вечір 18 березня 2020 року в Україні опрацьовано понад 640 зразків. 

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 16 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2). Хоча вчора в Києві був зафіксований третій випадок коронавірусу, але в офіційних даних у Києві досі двоє хворих. Не врахований в статистику і нардеп Сергій Шахов.

Читайте також: Хто цей луганський нардеп Шахов, який захворів на коронавірус

Станом на сьогодні двоє людей померли.

В Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Другий летальний випадок був зафіксований постфактум - жінка померла 16 березня, а результати аналізів стали відомі лише 17 березня. При цьому родичі померлої від коронавірусу чернівчанки звинуватили лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті жінки. Мати померлої від коронавірусу жительки Чернівецької області Людмила Пацалюк написала відкритого листа, у якому звинуватила лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті її доньки - в неї була супутня неврологічна патологія – пухлина біля центрального стовбуру головного мозку (кавернозна ангіома продовгуватого мозку).

Нагадаємо, 13 березня від коронавірусу померла 71-річна жінка у Радомишлі Житомирської області. Нагадаємо, вона поверталася із заробітків, заїхала до родичів у Львів, зустрілася з киянами і ходила до церкви. При цьому вона нездужала протягом тижня. Зрештою, таки звернулася до лікаря, але врятувати її не вдалося. 

Заразився коронавірусом нардеп Сергій Шахов, який поїхав за кордон орієнтовно 8-го березня. А вже 12-го числа був на комітеті з екології. Щоправда, потім до ВР не ходив. Але в будівлі провели дезінфекцію та встановили 50 осіб, з якими Шахов міг спілкуватися. 

Що за обмеження під час карантину COVID-19

З 18 березня по 3 квітня заборонено перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах на міських маршрутах. Щоправда, в Києві це не працює.Люди їздять без масок і далеко не по 10 пасажирів. 

З 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі. 

Заборонені також регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом. 

Заборонено проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури тимчасово мали припинити свою роботу (зробили це поки що не всі). Дозволена адресна доставка.

З 12 березня до 3 квітня припинено навчання в навчальних закладах від садочка до виша. 

Медзаклади тимчасово припинять планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. МОЗ доручено максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

У  ПЦУ обмежили кількість людей на літургіях, попросивши парафіян залишатися удома - синод Православної церкви України ухвалив практичні настанови для священників і вірян у зв'язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

Коронавірус на Київщині та у Києві

У Києві та області введений режим надзвичайної ситуації.

На Київщині мітингувальники у Фастові перекрили рух вантажним потягам з вимогою пустити приміську електричку. Люди не могли дістатися на роботу в Київ. 

Поліцейські провели роз’яснювальну бесіду щодо необхідності таких протиепідемічних заходів, оскільки такі обмежувальні заходи введені для запобігання поширенню коронавірусу в країні і  збереженню життя та здоров’я громадян. Після профілактичної бесіди, за рішенням міськради, людей доправили до пункту призначення автотранспортом. Поліція Київщини закликає громадян віднестися з порозумінням до тимчасових обмежень, не вчиняти протиправних дій, дотримуватися суворих правил епід-режиму і не наражати себе та оточуючих на небезпеку.

У Києві зафіксовано вже три випадки захворювання коронавірусом. Напередодні стало відомо, що в столиці захворів військовий пенсіонер. Спочатку він звернувся до лікарів зі скаргами на самопочуття. Також виявилось, що нещодавно чоловік спілкувався зі своїм товаришем, до якого приїжджали діти, які живуть за кордоном.

Після цього військовому пенсіонеру зробили тест на коронавірус, який виявився позитивним. Зараз чоловіка ізольовано у спецбоксі Національного військово-медичного клінічного центру. Проте медики направили біологічні проби до Київського міського лабораторного центру, щоб там вже на 100% визначили чи є коронавірус у колишнього військового.

Раніше у Києві було підтверджено два випадки зараження коронавірусом. Один з них у жінки, яка нещодавно повернулась із Франції. Ще два випадки зафіксовано на Київщині. Виявилось, що одним із захворілих є народний депутат Сергій Шахов. Він також нещодавно повернувся з Європи.

Тим часом кияни продовжують жити у транспортному колапсі. Оскільки метро не працює, містяни вимушені просто штурмувати маршрутки, автобуси, тролейбуси та трамваї. Проте у перший день дії "правила десяти", коли в одному автобусі не може їхати більше десяти пасажирів, стало зрозуміло, що ця ідея чиновників не надто ефективна. Люди просто битком набивалися у наземний громадський транспорт. Більше того, не усі були у масках, як того вимагали чиновники.

Деякий транспорт навіть зупиняли поліцейські, щоб перевірити кількість пасажирів, але за усім не прослідкуєш.

Читайте також: Люди без масок, дезінфекція і "правило десяти": Як кияни вчаться жити в транспорті без метро

Житомирщина

Станом на четвер, 19 березня, на Житомирщині жорсткі обмеження ввели лише у Радомишлі, де померла перша хвора від коронавірусу. Там в обсервації перебувають 30 мешканців, з якими спілкувалася інфікована. Жодному тести не робили, але, за словами лікарів, симптомів коронавірусу ні в кого немає. Аби унеможливити ймовірне поширення хвороби, у місті влаштували контроль усіх, хто в'їжджає та виїжджає. На території району встановлено 5 карантинних блок постів. У Бердичівському районі з’явились результати аналізів 10-місячної дитини, яка разом з батьками повернулась із Польщі і мала симптоми інфекційного захворювання. Так, за інформацією обласного лабораторного центру підозра на Covid-19 не підтвердилась.

Харків

У Харкові станом на 19 березня не зареєстровано випадків захворювання на коронавірус. У Харкові о 20.00 17 березня закрили метрополітен. Крім цього, із 18 березня по місту закрили всі кафе і ресторани.

У лікарнях вводиться масочний режим. Відвідувати хворих тимчасово не можна.  Клієнти у центрах надання адміністративних послуг обслуговуються за попереднім записом. При цьому із резервного фонду бюджету міста Харкова виділено 20,5 млн грн для купівлі апаратів штучної вентиляції легенів, антибіотиків, засобів дезінфекції і індивідуальних засобів захисту для міських лікарень.

Протягом 18 березня не зареєстровано нових випадків захворювання. Міськрада під час позачергової сесії виділила 20,5 млн грн на апарати штучного дихання і засоби захисту для міських лікарень. У Харкові очікують прибуття 200 тисяч тестів на коронавирус, які закупив бізнесмен Олександр Ярославский і китайський бізнесмен Джек Ма.

Читайте також: Мерія Кернеса посилила карантин: Повний перелік змін, запроваджених із 17 березня

Львів

Станом на ранок 19 березня у Львові не зафіксовано жодного підтвердженого випадку кронавірусу. Зараз в обласній інфекційній лікарні – 28 пацієнтів, госпіталізованих із підозрою на коронавірус. У 4 із них підтвердили грип. Міські лікарні №8 та №1 готують до перепрофілювання, щоб у разі потреби там можна було розмістити людей із захворюванням на коронавірус.

Загалом по Львову буде орієнтовно 1000 місць. Львівська міська рада вирішила, що Працюватимуть лише продуктові, за протоколом: дистанція 2 м, гігієна, використання масок і рукавиць, дезінфекція. Дотримання умов контролюватимуть тричі на день. У разі порушень, припинить роботу негайно. За рішенням Кабміну, в 1 засобі може одночасно перебувати не більше 10 осіб. В іншому разі – високі штрафи.

"Так, це некомфортно для пасажирів і збитково для перевізників. Але безпека - понад усе. Просимо користуватись громадським транспортом лише при крайній потребі. Таке рішення діє для того режиму, який є станом на сьогодні. Втім власники підприємств та установ, усіх форм власності, повинні протягом 24 годин розробити альтернативний план довезення своїх працівників. У будь-який момент центральна влада може заборонити роботу громадського транспорту", - повідомив мер Львова Андрій Садовий. Заступники мера повинні організувати системну роботу з підприємствами, які забезпечують життєдіяльність міста, лікарнями та комунальними службами, забезпечити можливість доїзду на роботу.

Одеса

Станом на 8 ранку 19 березня в Одеcі та області випадків корона вірусної інфекції не зареєстровано. Вчора, 18 березня, головний лікар Одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова розповіла, що до стаціонару шпиталізували 17 хворих із підозрою на коронавірус. Всі ці люди прибули з різних країн, де фіксується поширення COVID-19. Вони звернулися до лікарні з симптомами кашлю, нежиті, підвищеної температури. У всіх хворих взяли аналізи та відправили на дослідження. Серед пацієнтів є одна дитина, всі інші хворі – молоді люди. Їхній стан оцінюється як задовільний та середньої важкості. В одного з цих пацієнтів діагноз не підтвердився.

Позавчора, 17 березня, один із хворих, який перебуває у інфекційній лікарні Одеси розповсюдив відео, у якому заявив, що у нього короранвірус, проте вчора прийшли результати аналізів і виявилося, що цієї інфекції у нього немає. Після цього чоловік пішов додому.

Зазначимо, що введення обмежень по кількості пасажирів у громадському транспорті вчора в Одесі мало де виконувалося, проте були випадки, коли водії відмовлялися везти більше 10 людей. Вчора ввечері у департаменті міського господарства Одеської міськради заявили, що трамваї та тролейбуси, у яких буде понад 10 пасажирів, не будуть їхати. Крім того, вчора в Одесі майже половина маршруток не вийшла на лінію. Причинами невиходу на маршрути стало закриття міжміського сполучення (близько 40% водіїв мешкають в області) та страх перед штрафами, а також деякі водії бояться захворіти. 



Під час чергової сесії Одеської міськради, яка вчора проводилася, депутати проголосували за виділення з міського бюджету 141,88 млн грн. За ці кошти мають провести заходи по зниженню ризику захворюваності на коронавірус. Тут варто додати, що на сесійне засідання всіх пускали тільки у масках та перед входом до зали перевіряли температуру. Зазначимо, що цього разу на сесії не було жодної бабусі, які завжди займають у залі місця, проте і не було громадських діячів, які теж регулярно відвідують сесійні засідання.

Одеські поліцейські викрили місцевого жителя, який розповсюджував у соцмережі фейки про коронавірус. Також з’ясувалося, що чоловік закликав до зміни територіальних меж та кордонів України.

Буковина

На Буковині найбільше в Україні підтверджених випадків корона вірусної інфекції – 10, один з них – летальний. Нагадаємо, у Чернівецькій інфекційній лікарні 16 березня померла 33-річна жінка, наступного дня прийшли її аналізи, які підтвердили наявність у неї коронавірусу COVID-19, проте лікарі стверджують, що померла вона зовсім від іншої хвороби, а саме судинного синдрома на тлі набряку головного мозку. За словами заступниці головного лікаря Чернівецькох обллікарні Ольги Снігуряк, жінка мала дуже велику неврологічну паталогію, також у неї було ендокринне захворювання та ураженя легень. "Коронавірус став супутнім захворюванням", – заявила вона.

У той же час родичі померлої заявили, що на початку хвороби медики не надали їхній донці відповідної допомоги.  Через це поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст 140, яка передбачає покарання за неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником. 

Варто зазначити, що вчора, 18 березня, у Чернівцях вісім пацієнтів, у яких коронавірус не підтвердився, виписали з лікарні. Всі дев’ять буковинців, серед яких троє дітей, за словами медиків почувалися добре, температури на лихоманки у них немає.

Також вчора буковинські поліцейські склали перший протокол за порушення правил карантину. В одномі із сіл Сторожинецького району власник будівельного магазину відмовлявся зачиняти його на карантин. Йому загрожує штраф до 34 тис. грн.

У Чернівецькій області вирішили вжити додаткові заходи для профілактики інфекції та почали мити центральні вулиці дезрозчином з хлором.

Хмельницький

Жодного випадку хвороби чи підозри на коронавірус в області немає. Проте карантинні заходи набувають все більших обертів. В Хмельницькому зняли з маршрутів великі автобуси, дезинфікують весь транспорт, зупинки людні місця. Комунальники й ДСНСники працюють здебільшого вночі. 

Державнепідприємство "Новатор", яке розташоване у Хмельницькому і входить до складу ДК "Укроборонпром", екстрено переорієнтувало виробництво та запустило пошиття медичних марлевих пов’язок для потреб самого підприємства та інших підприємств-учасників "Укроборонпрому". Всього на "Новаторі" збираються виготовити та безкоштовно поширити на підприємствах 100 000 багаторазових марлевих пов’язок. І вже наприкінці травня  планують випустити першу в Україні партію високоякісних клапанних респіраторів FFP3 – наразі на підприємстві встановлюють нову виробничу лінію, яка дозволить випускати до 3 млн цих спецзасобів щомісяця.

Тим часом супермаркети почали обмежувати продаж продуктів, намагаючись протистояти спекулянтам. Щоб уникнути штучного ажіотажу, компанія вирішила обмежити продаж товару в одні руки: вода, пиво і напої - не більше 12 одиниць в одні руки; інші товари - не більше п'яти штук.

Тим часом обласне тервідділення Антимонопольного комітету України стежить за ситуацією на товарних ринках продуктів харчування та фармацевтики і застерігає суб’єктів господарювання від необґрунтованого підняття цін. Обіцяє, що каратимуть.

"Враховуйте, що на законодавчому рівні підприємці звільнені від податків на час карантину! Хитрими бути добре, але не в такій ситуації. Тому закритися мусять усі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС та банків", - наголосив мер Кам'янця-Подільського і створив спеціальні мобільні групи, які "відловлюють" порушників карантину.

На дорогах Нетішина - місті-супутнику ХАЕС, розпочали працювати блокпости. Відтак потрапити в місто можна лише за спеціальними перепустками та після ретельного контролю

Запоріжжя

На тлі стрибка захворюваності на коронавірус в цілому Україні, на Запоріжжі ситуація останню добу залишалася стабільною. Підтверджених випадків коронавірусу станом на 18 березня не було. Під підозрою – три людини, ушпиталені до інфекційної лікарні напередодні. Як пояснив керівник лабораторного центру Роман Терехов, є сумнівні випадки, які згодом відкидаються, але нових підозр на коронавірус за останню добу не з’явилося.Біологічний матеріал трьох хворих надісланий до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Хворі ізольовані, їм надається необхідна медична допомога.    

Через транспортні обмеження 18 березня у Запоріжжі "застрягли" жителі інших населених пунктів, які не змогли дістатися їх пасажирським транспортом. Хтось врешті викликав таксі, хтось просив про допомогу родичів на автівках. Для чималої кількості жителів невеличких населених пунктів навколо Запоріжжя ударом стало припинення сполучення з обласним центром, адже тамтешні мешканці працюють в Запоріжжі. Послуги таксі й інших приватників дорожчі за вартість автобусного квитка щонайменше втричі.Утім, жодних акцій протесту на кшталт тієї, що влаштували напередодні торговці через закриття ринків, в Запоріжжі через транспортні обмеження не відбувалося.

Особливого ажіотажу в продовольчих крамницях Запоріжжя немає. Представники торговельних мереж кажуть, що у магазинах є достатні запаси продовольчих товарів мінімум на тиждень, укладені угоди на поставку продуктів, які виконуються. Також у магазинах запевняють, що підстав для підвищення цін на продукти немає.  

Десять мобільних груп мерії контролюють дотримання карантину громадськими закладами. Утім, за наявною інформацією, низка місцевих ресторанів, ательє, перукарень працюють підпільно.  

На вулицях з’явилися люди в масках, але таких небагато. Зате в одній із крамниць Енергодару побачили людей в костюмах хімзахисту.

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк виступив із пропозиціє полегшити життя бізнесу в умовах карантинних обмежень. Мер пропонує до літа звільнити бізнес від орендної плати за землю та нерухоме майно, що перебуває у власності громади Запоріжжя. Питання Буряк хоче винести на чергову сесії міськради, що відбудеться 25 березня. 

Херсон

Підтверджених випадків коронавірусу в Херсоні та області немає, проте з кожним днем збільшується кількість "підозрюваних". Станом на 18 березня "під підозрою" перебувають три людини: дві жінки та чоловік.

Чоловік нещодавно повернувся з Польщі. У нього були усі ознаки для госпіталізації, однак забрати його до інфекційної лікарні медики змогли лише у супроводі поліції

Поки невідомі результати обстеження 64-річної жінки, яка наприкінці лютого повернулася до Херсону з Італії. Протягом двох днів вона хворіла на ГРВІ, потім звернулася по медичну допомогу. Зараз перебуває під наглядом лікарів.

З 18 березня у Херсоні мали обмежити кількість пасажирів у міському транспорті – до 10 людей.  Однак, за повідомленнями в соціальних мережах, обмежень дотримувалися не всі перевізники.  Попри це, херсонці зіткнулися з незручностями: змушені були простоювати тривалий час на зупинках в очікуванні необхідного транспорту.

У Херсоні в магазинах однієї з торгових мереж були введенні обмеження на кількість проданого товару.

У той же час у Херсонській ОДА запевнили, що усі маркети в регіоні забезпечені необхідними продуктами харчування, доставка відбувається щодня, на складах є залишки продуктів.

Нині в області триває робота з організації спеціальних мобільних груп, які б здійснювали доставку ліків та продуктів харчування цій категорії громадян.

Читайте також: Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ринків та торгових центрів ізоляція може не обмежитися

Донбас

На Донеччині зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом. Захворів 52-річний житель Маріуполя, який повернувся з Єгипту. Медики надають йому допомогу - усім необхідним лікарні забезпечені. Особи, що перебували з ним в контакті, виявлені й знаходяться під наглядом.

Загалом в лікарнях Донеччини перебували шестеро людей з підозрою на коронавірус.

На Луганщині жодного випадку зараження не виявлено. Проте стало відомо, що санаторій державного підприємства "Лисичанськвугілля" у місті Привілля, який мав стати місцем для обсервації людей з Луганщини, які контактували з хворими на коронавірус, виявився непридатним для перебування там людей. У приміщенні немає світла та тепла, а працівники не отримували зарплату з серпня. 

Читайте також: КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеження перетину: Як діє карантин, що кажуть люди

Дніпро. Хроніки Коронавірусу

Станом на 19 березня на Дніпропетровщині не зафіксовано жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. Разом з тим, за минулу добу у Дніпрі по медичну допомогу з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу звернулося 852 людини, з них більшість – це діти.

У Дніпрі у пансіонаті "Золотий вік" тримають людей, що повернулися до міста з країн, де зафіксовані спалахи коронавірусу. Зараз лікарі спостерігають за станом 60 людей. За словами очільника обласної поліції Володимира Огурченка, на Дніпропетровщині почали працювати чотири блокопсти, де поліцейські перевірятимуть водіїв та пасажирів транспортних засобів на наявність захворювань.

Блокпости встановлені на в'їздах до Дніпропетровської області. Повністю функціонувати блокпости почнуть після того, як поліцейським видадуть інфрачервоні термометри та інструкції, щодо виявлення захворювань. У Дніпрі через коронавірус закрили синагогу, у Кривому Розі пасажиропотік у громадському транспорті знизився за добу на 30%. У Павлограді спеціальним розчином дезінфікують зупинки громадського транспорту.

Закарпаття

Станом на 17 годину 18 березня на  Закарпатті не зафіксований жоден випадок COVID-19.

В обласній інфекційній лікарні у м.Ужгород знаходяться вісім осіб, які по історії подорожей та клінічних проявах підлягають обстеженню на СOVID-19. У всіх відібрано та відправлено до київської референс-лабораторії біологічні матеріали для проведення досліджень. Cтан усіх пацієнтів стабільний та задовільний.

Депутати Закарпатської обласної ради на позачерговій сесії 18 березня схвалили проекти рішень, якими виділено 153,8 млн грн на заходи, пов’язані з запобіганням поширенню коронавірусу на Закарпатті.

Читайте також: Коронавірусний карантин: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

Прикарпаття

У прикарпатських медзакладах розгорнуто 405 інфекційних ліжок. З них – 255 для дорослих та 150 – для дітей. Наразі в інфекційній лікарні перебуває 9 хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію.

"Сумарно з моменту спостереження за цим вірусом до лабораторії в місті Київ відправлено 9 біозразків. Хочу наголосити, що на даний час підтверджених випадків захворювання на коронавірус в області нема. Тому прошу максимально зберігати спокій і не піддаватися неправдивій інформації", – повідомив т.в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Поки Івано-Франківськ на карантині, його мешканці у різній способи підбадьорюють один одного. Франківець Мирослав Федорів разом з донькою вирішив підбадьорити сусідів будинку навпроти у Пасічній. Вони з кольорових букв створили на вікні напис "Все буде добре".

Полтава

Як повідомив начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов, Станом на 7:00 19 березня на Полтавщині випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано. У Полтаві введені жорсткі карантинні заходи, закриті всі заклади, окрім продуктових магазинів, аптек, банків та АЗС. З 18 березня повністю припинили міжміське та приміське пасажирське сполучення, а в громадський транспорт працює з обмеженнями - не більше 10 пасажирів одночасно. Сьогодні, 19 березня, на позачергову сесію збираються депутати Полтавської міськради. Планують ухвалити зміни до бюджету Полтави-2020 щодо виділення коштів на боротьбу з коронавірусом: 34,5 млн грн планують спрямувати на придбання медичного обладнання, амуніції та лікарських засобів для Міської лікарні №5, яку збираються перепрофілювати в міський інфекційний центр. Також влада Полтави готує план повної заборони в'їзду та виїзду з міста у випадку виявлення коронавірусу в межах Полтавської області.

Вінниця

Станом на четвер, 19 березня, на Вінниччині не підтверджено жодного випадку зараження COVID-19. На ранок 18 березня було зареєстровано дві підозри на коронавірус. Одна особа прибула із епідемічної території, друга контактувала з особою, в якої підтверджена лабораторно коронавірусна інфекція. Пацієнти перебували на стаціонарному лікуванні в боксованих палатах під постійним медичним спостереженням. Їх стан стабільний.

Визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом. У той же час, у Вінниці та області вживаються посилені заходи для мінімізації поширення вірусу COVID-19.

У вінницьких багатоповерхівках розпочали масштабне знезараження під’їздів. Працівники транспортної компанії стежать за дотриманням дозволеної кількості пасажирів у трамваях та тролейбусах. Крім того, щоб уникнути перевантаження громадського транспорту, у Вінниці збільшать кількість рухомого складу, який виходитиме на маршрути. Поліцейські проводять роз’яснювальну роботу з населенням та перевізниками щодо недопущення порушення запроваджених обмежень.

Кропивниччина

На Кропивниччині за добу 17 березня у 45 пацієнтів виявили запалення легень. Випадків коронавірусу не було. Більшість з хворих – в легкому стані, тож їх не госпіталізували. 12 людей мали середній перебіг захворювання та важкий і були госпіталізовані. З них – у п'ятьох був діагноз "вірусна пневмонія", у сімох – "бактеріальна пневмонія". Це підтверджено лабораторними аналізами. "Підтверджено, що вірусна пневмонія викликана вірусом грипу. Тобто ніякого відношення до COVID-19 ці випадки не мають", – зазначив директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Пацієнтиперебувають у відділеннях інтенсивної терапії. Тим часом у міській раді Кропивницького просять пенсіонерів "не лягати під автобус". 18 березня почалися скандали у зв’язку з неможливістю перевозити більше десяти пасажирів. Тож заступник міського голови Олександр Вергун звернувся до пенсіонерів та попрохав "не влаштовувати шоу та акцій протесту на площі Богдана Хмельницького". За його словами, йдуть перемовини з перевізниками про збільшення кількості рейсів у пікові години та зменшення – у денні.

Що планує робити влада при єпідемії коронавірусу

Володимир Зеленський не виключив можливість введення надзвичайного стану в Україні. Також Верховна Рада проголосувала законопроект про коронавірус, який вводить обмеження, штрафи за порушення карантину і посилює роль поліції. А також спрощує зааупівлі і скасовує низку ПДВ на ввезення ліків. За проект проголосували 344 нардепи. Сьогодні в Україні може бути введений надзвичайний стан.

Рада проголосувала законопроєкт, яким пропонується скасувати ЄСВ для ФОПів і відстрочити запровадження РРО на час карантину у зв'язку з коронавірусом. Про це написав народний депутат Ярослав Железняк на своїй сторінці у Facebook.

Володимир Зеленський зайнятий поверненням українців додому. Здійснюється 57 авіарейсів з інших країн. Влада намагається забрати всіх, хто застряг в аеропортах після відпочинку чи не встиг повернутися. З Польщі також організовують спецпотяги, що повезуть додому наших заробітчан. 

Найближчим часом влада розглядає можливість введення надзвичайного стану на всій території України. Сам алгоритм вже прописаний та підготовлений. Лікарні, хірургічні відділення по всій країні готують для прийому хворих на коронавірус. За прикладом заходу, лікарні робитимуть лише ургентні операції на час епідемії. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme