Страх замість їжі: Чим спалах коронавірусу в Італії загрожує Україні

В Італії 152 людини захворіли на коронавірус, чотири померли. Країна вживає безпрецедентні заходи у протистоянні з інфекцією, а інші держави закривають кордони. Втім, активізувати заходи безпеки варто і Україні, адже в Італії за різними оцінками працює біля 300 тис. наших мігрантів

Журналіст відділу "Життя"
Страх замість їжі: Чим спалах коронавіру…

В Італії вірус лютує здебільшого у двох провінціях – Ломбардії та Венето. Уряд країни закрив на карантин 11 міст, практично ізолювавши 50 тис. людей. У них тимчасово не працюють школи та багато фірм, скасовано громадські заходи. Так, довелося відмовитися від традиційного Венеційського карнавалу. Закрили бари та ресторани, не працює навіть Міланський собор, не проводяться меси. Біля церкви можна помітити озброєних охоронців, пише The Daily Mail

Для порушників заборон передбачено покарання до трьох років ув’язнення, хоча здебільшого справа обмежується штрафами. 

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте допустив, що на цьому тижні може не відбутися жодного футбольного матчу як в професійних лігах, так і в аматорських.  Поширення інфекції вплинуло і на Міланський тиждень моди. Так, покази Джорджио Армані та Лаури Біаджотті пройшли без глядачів. 

При цьому Італія оголосила про четверту смерть від хвороби: 84-річного мешканця Бергамо госпіталізували з симптомами невизначеної хвороби, а пізніше діагностували коронавірус. 

Голова МОЗ країни Роберто Сперанза оголосив про посилення заходів безпеки, передає CNN. Зокрема, у заражених зонах введуть обмеження не лише на відвідання будівель суспільного значення, але й на користування громадським транспортом. 

"Ми просимо кожного у регіонах, вражених епідемією, залишатися вдома", – наголосив італійський міністр. 

Тим часом паніки у країні уникнути не вдалося. Зокрема, у заражених містах наразі проблематично купити маску, люди похапцем скуповують продукти харчування. Так, на днях у містечку Казальпустерленго вишикувалася черга до супермаркету. Адміністрації довелося втручатися у процес і запускати всередину тільки по 40 людей, пише The Guardian.  У натовпі люди обурювалися, мовляв, штовхатися за кілька сендвічів, – далеко від норм цивілізації XXI століття.  При цьому мережу вже заполонили знімки порожніх італійських супермаркетів. 

Поширення вірусу вплинуло і на економіку країни: акції італійських підприємств – від банків до легендарного футбольного клубу "Ювентус" – стрімко падають. Страждає і виробництво, адже найбільш заражені і наразі закриті від світу регіони забезпечували 30% ВВП країни. 

Інші країни закривають кордони

Інші країни посилюють епідеміологічний контроль. Зокрема, австрійські прикордонники заблокували в'їзд потягу з Італії, серед пасажирів якого виявили двох з високою температурою. Щоправда, після того, як тести на коронавірус виявилися негативними, поїзд вирушив далі. Та й загалом рух потягів відновили відповідно до розкладу

Про посилення перевірок заявляють і в Швейцарії. В Румунії ж збираються поміщати під 14-денний карантин усіх, хто перед в'їздом в країну відвідував північ Італії.  

Голова МОЗ Ізраїю Яаков Ліцман вже оголосив, що уряд країни розглядає можливість розміщати на карантин мандрівників з Італії та Австралії, передає The Times of Israel. Крім того, влада застерегла своїх громадян від поїздок у країни, що стали епіцентрами поширення інфекції. 

Українці в Італії

Ситуація в Італії не оминає і Україну, адже в країні знаходиться близько 300 тис. наших мігрантів. При цьому саме Ломбардія – одних з двох найпопулярніших регіонів серед українців. 

Серед заручників ситуації – зокрема, наші спортсмени. Так, дружина українського півзахисника "Аталанти" Руслана Малиновського Роксана вже прокоментувала журналістам, що матч клубу скасували, і після тренування її чоловік повертається додому. При цьому в планах сім'ї – уникати людних місць. 

У групі "Італія українська" у Facebook саме коронавірус – головна тема останніх днів. Українці перепощують, зокрема, публікації про побоїще у Нових Санжарах і побоюються, що у разі евакуації з Італії їх зустрічатимуть так само. 

Аліна Бенко, зокрема, зостерігає тих мігрантів, які збираються традиційно навідатися в Україну на Великдень. Мовляв, приїдуть люди з подарунками, а зустрінуть їх камінням. 

При цьому коронавірус в Італії, схоже, не стоїть на порядку денному наших урядовців, хоча наразі вкрай важливо розглядати найбільш вірогідні сценарії розвитку ситуації.

Зокрема, по-перше, якщо епідемія нарощуватиме масштаби, в Італії можуть ще більше поширити заходи безпеки, і українській владі доведеться замислитися над можливістю евакуювати своїх громадян з європейських міст. Для обсервації можуть знадобитися набагато просторіші приміщення, ніж у випадку вивезення українців з Китаю. І хоча з ночі панічної атаки мешканців Нових Санжар на прибулих співгромадян громадська думка дещо змінилася, нові "коронавірусні" бунти все ще вельми ймовірні. 

По-друге, приплив українців додому може істотно збільшитися, і тут надзвичайно важливо забезпечити як контроль на кордоні, так і можливість нецентралізованого розміщення прибулих на карантин. Втім, наразі систематичного підходу до проблеми українські можновладці не демонструють. 

Читайте також: Піар на коронавірусі: Чому Гончарук і Зеленський мовчать про Італію та нашу готовність

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme