Коронавірус не відступає: Чому і що з цим робити

Крива коронавірусу в Україні не поспішає спадати, а у деяких країнах, що вже святкували перемогу над пандемією, кількість випадків знову зростає

Коронавірус не відступає: Чому і що з ци…

Так, у Південній Кореї останніми днями фіксують черговий спалах Covid-19 – у країні реєструють по 35-50 нових хворих на добу. Звісно, такі показники далекі від рекордних 800 випадків наприкінці лютого та на початку березня. Втім, на фоні нещодавнього зниження до менше десяти, а то і п'яти хворих,  тенденція виглядає тривожною. 

Як стверджує клітинна біологиня Лондонського університетського коледжу Дженніфер Рон, щодо другої хвилі пандемії наразі не стоїть питання "якщо", натомість стоїть питання "коли", пише BBC. Деякі ж країни, включно з Україною, наразі не змогли подолати плато першої хвилі. 

Depo.ua зібрав інформацію про те, чому людство поки що не змогло подолати коронавірус, і як принаймні спробувати виправити ситуацію. 

Надто швидко відмовилися від карантину

Тривалий жорсткий карантин завдав серйозного удару по економіці країн. Зокрема, згідно з останнім прогнозом МВФ, падіння ВВП Україні у поточному році може скласти до 8,2%.  Загальні втрати помножилися на невдоволення людей та акції протесту. Тому влада багатьох держав при першому ж сповільненні епідемії почала у пришвидшеному темпі "перезапускати економіку". 

При цьому так званий колективний імунітет сформуватися не втиг. За попередніми оцінками вчених, для його створення антитіла до інфекції мали набути 50% людей (для деяких хвороб цей поріг становить 65%, і є варіант, що коронавірус серед них). Поки людство далеке від такого показника. Адже навіть у Нью-Йорку, де понад 17 тис. померли від хвороби, антитіла могли сформуватися у 20%, ише Брайан Резнік для Vox.com

Через латентний період хвороби важче себе убезпечити

Якшо у випадку з іншими інфекціями достатньо слідувати елементарному правилу "Захворів – сиди вдома", з коронавірусом ситуація ускладнюється тим, що люди стають заразними за кілька днів до появи симптомів. Таким чином один здоровий на вигляд співрозмовник передає коронавірусну естафету іншому, а той може занести інфекцію у інше коло контактів. 

Ця особливість створює хибне відчуття безпеки. І поспілкувавшись у компанії нібито здорових людей, ми призначаємо наступну зустріч в гостях або ж у замкненому конференц-холі, хоча могли б принаймні поспілкуватися просто неба, адже на відкритому повітрі ризик передачі інфекції значно нижчий. 

Забули, що суворі обмеження – не єдиний спосіб протистояння

Сумна альтернатива життя у чотирьох стінах і бізнес-активність на нулі або ж тисячі смертей за часи пандемії міцно в'їлася у свідомість. При цьому, у тій самій Південній Кореї, яка все ж таки досягла колосальних успіхів у протистоянні інфекції, аж надто сурового карантину не запроваджували. Зате у країні активно займалися відслідковуванням кола контактів заражених осіб. А далі – стежили за тим, щоб люди з цього кола провели два тижні на самоізоляції. У більшості ж країн з цим працюють замало. Інколи усе "відслідковування" зводиться до того, що хворого ненаполегливо просять попередити людей, з якими він спілкувався останніми днями. Все інше – на совісті потенційних носіїв. 

Працює з коронавірусом і інша аксіома: ліпше менше, але краще. Адже у драконівських обмеженнях і величезних штрафах мало користі, якщо влада не стежить за виконанням навіть базових норм безпеки. І якщо у перші дні всі бояться і обходять парки десятою дорогою, вже за тиждень – збираються на скамійках величенькими компаніями і носять у магазинах маски, вистромивши носа. 

Почали носити маски виключно як пропуск

Власне, маски взагалі перетворилися на такий собі пропуск у громадські місця. Частково зіграли завіряння ВООЗ у перші місяці пандемії – мовляв, маски потрібно носити лише хворим.  Тепер у самій організації змінили думку і волають, що маски – "бар'єр для потенційно небезпечних крапель". 

"У світлі нових доказів ВООЗ рекомендує заохочувати громадян носити маски у місцях з високим ризиком зараження і неможливістю дотримуватися дистанції. Йдеться про магазини, громадський транспорт та інші тісні і залюднені місця", – наголосив у своєму зверненні директор організації Тедрос Аданом Гебреісус.

Втім, попереднє "маски для хворих" таки залишило слід у свідомості. Частково зіграла свою роль спека, помножена на панічне самонавіювання "нічим дихати". При тому, що насправді структура маски дозволяє перебувати у ній тривалий час абсолютно без шкоди для здоров'я. 

Читайте також: Чому люди носять маску, вистромивши носа (ФОТОЖАБИ)

При цьому група вчених з університетів Кембріджа та Грінвіча довела, що саме маски могли б врятувати людство від другої хвилі пандемії, тоді як лише карантинних заходів для цього недостатньо, пише The New York Times.  За словами одного з лідерів групи Річарда Статта, поєднання носіння масок з певними обмеженнями могло б стати "прийнятним способом взяття пандемії під контроль та відновлення економічної активності". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme