Чи врятує карантин від коронавіруса і коли дзвонити у швидку: Розповідають лікарі

У чому сенс карантину, чи зможе вірус "підняти голову" після колективної "відсидки" та чи варто дезинфікувати предмети вдома?

Чи врятує карантин від коронавіруса і ко…
Фото: Shutterstock

 

 

Про це та більше Depo.ua коротко поговорило із інфекціоністом Сергієм Олександровичем Крамарєвим (далі, - С.О.) та лікарем Ганною Владиславівною Горбань (далі - Г.В.). 

Чи зможе коронавірус "підняти голову" після колективної відсидки вдома? У чому сенс карантину, якщо так?

С.О: – Основний сенс карантину – це зниження рівня захворюваності. Грубо кажучи, розтягування у часі. Тому що якщо спалах буде одночасним, так як наприклад у Італії, – жодна система охорони здоров’я його не витримає, як і економічна також. 

Чи може "підняти голову"? Може. Візьмемо для прикладу шкільні карантини, які впроваджуються при спалахах грипу.  Рівень захворюваності знижується на період карантину і потім піднімається, але пік підйому – набагато нижчий за потенційний показник, якби карантину не було. 

Г.В.: – У будь-якого інфекційного процесу є три ланцюги. Є джерело інфекції, є шлях передачі і є та людина, яка виявиться до цієї інфекції вразливою – тобто, захворіє. За рахунок карантину розриваються ці ланцюги. 

Нині найрозумніше – довіряти епідеміологам. Бо в один день вся держава стала вірусологами та епідеміологами, і всі собі щось там думають. Думати з цього приводу мають фахівці. 

У разі підозри на коронавірус: коли саме звертатися до швидкої, щоб не було запізно?

С.О: – Є так звані червоні прапорці –симптоми, які вказують на загрозу. Якщо говорити про коронавірус, це висока температура – більша за 38.5 – 39 і задишка. Якщо ці симптоми є при ГРВІ, треба звертатися у швидку. 

Г.В.: – Для цього у нас, на щастя, введена система сімейних лікарів – варто консультуватися. Якщо ж є стан різкого погіршення, потрібно приймати рішення самостійно.

Чи варто проводити дезінфекції вдома? Обробляти телефони, дверні ручки, вимикачі, тощо? 

С.О: – Якщо людина виходить на вулицю – потрібно. А якщо ви закриті вдома і вам сумки із продуктами підносять під двері – мабуть, можна за цим менше стежити. Але дверну ручку все одно потрібно обробляти.

Г. В: – Якщо ви сидите вдома закриті, це не має сенсу. У разі ж, коли ви повертаєтеся з вулиці, торкаєтеся вимикачів і ручок – так, варто ці місця протерти. 

Є різні сценарії карантину. До прикладу, Британія "посадила" на домашній карантин лише літніх людей, хворих та вагітних. У нас – тотальний карантин. Які плюси та мінуси обох сценаріїв ?

С.О: – Багато країн – різні сценарії. Це свого роду експеримент, і ми побачимо, де модель буде дієвіша. Однозначно сказати не можна, але чим жорсткіші карантинні дії, тим більше шансів, що швидкого розповсюдження інфекції не буде. 

Г.В.: – Є міжнародні експерти, і на щастя у нас залишилися фахівці-епідеміологи. Вивчається ситуація у кожній країні і вводяться заходи, залежно від можливостей державної системи.

Завжди є людський фактор. У Британії вони побачили, що можуть ізолювати людей похилого віку. Подивімося на речі реально: наскільки у нас можливо ізолювати людей лише похилого віку? Якщо вийти зараз на вулицю, ми побачимо контингент відповідної вікової категорії.  На жаль, нас не чують. Тому я думаю, що наше керівництво при запровадженні карантину виходило з того, що люди нехтують небезпекою. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme