Коронавірус і смартфон: Як знешкодити вірус на своєму гаджеті

Під час пандемії коронавірусу слід ретельно приділяти увагу не тільки своїй гігієні, а й чистоті тих речей, якими ви користуєтеся найчастіше

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Коронавірус і смартфон: Як знешкодити ві…

Смартфон, на жаль, може бути джерелом розповсюдження коронавіруса, адже за останніми даними цей вірус найдовше живе на пластику та металі. Depo.ua дасть важливі поради, які можуть врятувати вам життя і зберегти здоров'я.

Нагадаємо, що найдовше коронавірус живе на пластику – до 72 годин.

На сталі він живе близько 50 годин, а на картоні – 20 годин. Навіть на міді вірус живе 4 години.

Чому смартфон є небезпечним не тільки під час коронавірусу

У середньому за день людина більше 75 разів бере свій телефон до рук. Не завжди руки чисті, і сам телефон назвати стерильною річчю не можна. Навпаки, деякі науковці стверджують, що він брудніший за унітаз. Адже унітаз вправні господарі миють часто, а смартфон дезинфікують не всі. 

Довідка. Згідно з останніх досліджень, мобільні телефони в сім разів брудніші, ніж сидіння унітазу. При цьому захисні чохли для телефонів тільки погіршують ситуацію. 

Особливо багато хвороботворних мікроорганізмів на різного роду чохлах для смартфонів зі штучної шкіри і пластику.

Дослідження за участю працівників офісів показало, що 40% з них йдуть до туалета зі смартфонами в руках. Саме тому вчені взяли зразки поверхні смартфонів і за допомогою спеціальних мікроскопів з особливим світлом встановили рівень і різноманітність мікробів, що населяють пристрої, йдеться на MedikForum.

Для порівняння були проведені аналогічні виміри із сидінь для унітазів, де також проживає дуже багато бактерій. Дослідники з Університету Абердіна виявили на смартфонах безліч різноманітних патогенів.

Гарна новина полягає в тому, що на відміну від сидінь у публічних туалетах, на смартфонах проживають наші бактерії. Через це ймовірність підчепити якусь заразу набагато нижча.

Як убезпечити себе: Що потрібно робити зі смартфоном під час коронавірусу 

Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський радить менше чіпати смартфон і надати перевагу гарнітурі.

"Думки дуже різні, але згідно з усіма дослідженнями, метал і пластик — це те, на чому вірус зберігається. Наприклад, ми взялися за дверну ручку, у нас інфікована рука, після цього ми взялися за телефон, засунули телефон у кишеню, зайшли в приміщення, помили руки, але потім знову взялися за телефон. І мало того, що ми за нього взялися, але ще і притулили до потенційно "небезпечної" ділянки тіла. Правила поводження з мобільними телефонами зараз нескінченно важливі. Напевно, можна придумати купу лайфхаків, але головне — постарайтеся, якщо можна, використовувати/тримати телефон в одній руці, а іншу руку використовувати для всього іншого. Завжди, коли можна використовувати гарнітуру, використовуйте гарнітуру", – заявив Комаровський в одному з останніх відео, в яких відповів на питання щодо коронавіруса.

Також лікар розповів, що відомі корпорації, хоча раніше не радили мити телефони, тепер змінюють свою думку.

"Apple, і Samsung змінили свої рекомендації з обробки. Якщо раніше вони писали, що не треба дезинфікувати, то зараз говорять: "Дезинфікуйте!" Якщо телефон можна мити мильною водою, звісно, мийте! Потім просушуйте. Головне, телефони потребують регулярної дезінфекції, ви повинні адекватно оцінювати цей фактор ризику", – заявив педіатр.

Як дбати про гігієну телефона

Колишня міністерка МОЗ України Уляна Супрун також поділилася порадами.

▪ Коли користуєтеся ним у громадському транспорті, пам’ятайте, що тут потенційно є багато збудників хвороб. Тому є сенс користуватися телефоном менше, зокрема, не чіпати поручні та інші поверхні, а потім брати телефон до рук. Якщо руки не помити, а потім торкнутися очей, носа чи рота, таким шляхом патогени можуть потрапити у ваш організм.

▪ Для очищення поверхні рекомендують використовувати тканину з мікрофібри, теплу воду і мило. Виробники телефонів рекомендують змочити тканину у воді з милом та акуратно (щоби рідина не потрапила в отвори) протерти всі поверхні, попередньо вимкнувши телефон.

▪ Також можна використовувати спиртовмісні дезінфектанти. До прикладу, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки на основі ізопропілового спирту. Але є ризик, що вони можуть пошкодити екран телефону.

▪ Для очищення можна приготувати розчин з 60% води та 40% спирту. Так само як і з водою і милом, потрібно змочити тканину з мікрофібри у цьому розчині і протерти поверхні. Опісля цього витерти сухою тканиною.

▪ Ще один спосіб — спеціальні ультрафіолетові бокси. Такий пристрій виглядає як коробка чи кейс, у який поміщають телефон на певний час, де з допомогою ультрафіолетових ламп відбувається очищення. Такі бокси визнані найбільш ефективним способом для знищення патогенів. Утім, він найдорожчий.

Головна порада від Супрун – дбайте про гігієну рук, тоді смартфон буде чистішим.

Як саме мити телефони

Apple і Samsung дозволяють власникам смартфонів їхніх фірм протирати смартфон ганчіркою: вона має бути м'якою і безворсовою – це найпростіший спосіб очищення, який не може пошкодити гаджет.

Ганчірку можна намочити невеликою кількістю теплої мильної води, але краще обробити смартфон спеціальним засобом для сенсорних екранів. Ви ж хочете, аби він працював?

Остерігайтеся хлору і відбілювача, вони, звісно, можуть вбити патогени, але й легко пошкодять спецпокриття гаджета.

Зазначимо, компанія Apple дозволила протирати свої вироби серветками із 70% вмістом ізопропілового спирту. 

Висновок. Перш за все, дослухайтеся до порад ВООЗ і мийте руки з милом часто і якісно. Це перший крок до збереження гаджетів у чистоті. Друге – оберіть зручний для вас спосіб очищення смарфтону. Третє – за можливістю, користуйтеся гаджетам якомога менше, це вбереже не тільки ваше здоров'я, а й нерви. 

Нагадаємо, Apple дозволила протирати iPhone.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme