Коронавірус і рак схожі: Вчені зробили цікаве відкриття

Вчені Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з'ясували, що коронавірус Sars-CoV-2 використовує таку ж стратегію поширення по організму, що і ракові клітини. Це може означати, що протипухлинні препарати можуть допомогти впоратися з коронавірусом

Коронавірус і рак схожі: Вчені зробили ц…

Про це пише видання The Conversation, передає Depo.ua з посиланням на "Главком".

Дослідники з'ясували, що для захоплення клітин коронавірус використовує кінази - ферменти, які каталізують перенесення фосфатної групи від однієї молекули іншій і таким чином забезпечують функціонування клітинного метаболізму. Вчені створили детальну карту кіназ, що сприяють інфекції, і ідентифікували існуючі протиракові препарати, що змінюють функції використовуваних коронавірусом ферментів.

Зростання ракових пухлин забезпечується деякими видами кіназ, які стають занадто гіперактивними і призводять до неконтрольованого розмноження клітин. Віруси також змінюють функції клітин, щоб перенаправити їхній метаболізм на синтез вірусних білків і нуклеїнових кислот і створити нові вірусні частинки. У цьому процесі також беруть активну участь кінази.

В ході експерименту вчені заразили клітини зеленої мавпи Sars-CoV-2, після чого подрібнили їх і проаналізували мас-спектрометром, щоб визначити, які саме молекули були фосфорильовані. Те ж саме було зроблено зі здоровими клітинами.

Виявилося, що 49 різних кіназ (всього відомо 518 людських кіназ) сприяють поширенню вірусу в організмі. Деякі з них задіяні в сигнальному шляху MAPK, який контролює запальні реакції в організмі і може грати роль в ініціюванні цитокінового шторму, що розвивається при важкій формі Covid-19. Ще однією кіназою, яку використовує вірус, є казеїн-кіназа 2, що викликає зростання мікротрубочок на поверхні клітин. Ці відростки простягаються до інших клітин, полегшуючи їх зараження коронавірусом.

Дослідники переглянули дані про 250 препаратах, що пригнічують кінази, і знайшли 87, які впливають на використовувані коронавірусом ферменти. Деякі з них вже застосовуються в боротьбі з раком або проходять клінічні випробування і можуть бути перенаправлені на лікування Covid-19. Тестування 68 препаратів показало, що частина з них ефективно знищує коронавірус в клітинах. Однак необхідно провести клінічні випробування, перш ніж застосовувати ці препарати для лікування людей.

Нагадаємо, Індія у липні почне тестувати на людях вакцину від коронавірусу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"