День захисника України: Як коронавірус завадив закладам освіти перетворити 14 жовтня на 23 февраля

14 жовтня в Україні відзначають День захисника – відносно молоде свято, яке офіційно було затверджено у 2015. Проте дехто вбачає у цьому дні українське 23 лютого, такий собі "чоловічий день". Особливо яскраво це проявилося у школах, де все ще збирають гроші на подарунки для хлопчиків. При тому, що для більшості не секрет, що Україну боронять як чоловіки, так і жінки

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
День захисника України: Як коронавірус з…

Depo.ua вирішив перевірити, як справи з Днем захисника цього року і чи зрештою змінилося сприйняття свята. А також проаналізувати, чи вплинула на святкові заходи пандемія коронавірусу.  

День захисника у школах та садочках

Раніше спільнота "Батьки SOS" напередодні 14 жовтня рясніла дописами про збори готівки на привітання хлопчиків і вчителів чоловічої статі. Дорослі придумували якісь колективні подарунки, а на закиди, мовляв, це свято не лише про чоловіків, розпочинали довгі монологи про "відібрали 23 лютого, коли тепер вітати хлопців?". Цього року у спільноті майже пусто, за виключенням одного поста, в якому батько повстав не проти самої ідеї святкування Дня захисника серед хлопців у другому класі школи, а проти поборів.

Більше записів щодо привітань школярів, знайти не вдалося. Звісно, що не вечір і можна отримати постреакцію, але ситуацію ускладнює той факт, що у деяких школах вже введено дистанційне навчання чи то "дистанційні канікули", а в інших школах сьогодні - останній день навчання перед вихідним Днем захисника, а з четверга – усі вчаться по домівках через сплеск коронавірусу в Україні. Тобто, коронавірус явно вплинув на ситуацію з привітаннями.

А що у садочках? Не буду казати про всі, але в нашому на Печерську протягом трьох років не було жодних привітань хлопців, як і дівчат, до речі, а натомість була дуже цікава програма з просвіти дітей: їм розповідали про військових, які боронять Україну, ми вчили разом з сином патріотичні вірші. Цього року Департамент освіти, разом зі Спілкою ветеранів АТО започаткували позитивну ініціативу – батькам запропонували разом з дітьми зробити обереги, малюнки і поробки, які направлять нашим військовим на передову та у шпиталі. 

Маркетингові ходи: Знижки до Дня захисника

Цього року я вже встигла побачити декілька реклам, у яких фігурує День захисника. Цікаво, що у порівнянні з минулим роком, цього "коронавірусного" року більшість брендів роблять ставку на те, що 14 жовтня – вихідний, але деякі все ж використовують посил про "чоловіче свято".  

Цього року маємо патріотичну рекламу від відомого магазина парфумів.

Брокард

Відома мережа піцерій дарує піцу.

реклама

Марка молочних виробів також не забуває про свято і пропонує безкоштовну доставку. Тут навіть і про День козацтва не забули…

молочні продукти реклама

Відомий ювелірний бренд дарує знижку 20 відсотків протягом місяця.

КЮЗ знижка

Книжковий магазин пропонує вітати 14 жовтня лише чоловіків та хлопців і пропонує знижку саме для них.

реклама Якабу

Знижку для хлопчиків пропонує і мережа парків розваг. В описі акції додають, що знижка розповсюджується і на татусів. 

Отже, можемо зробити висновок, що коронавірусна пандемія вплинула на прагнення перетворити День Захисника України на "23 февраля" в українських закладах освіти. В той же час маркетологи залишаються вірні собі і будь-яке свято для них - привід для закликів купити подарунок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme