Коронавірус дужчає: Моторошні історії від лікарів та хворих на COVID-19

Світ здригає друга хвиля коронавірусної інфекції, а в Україні, попри адаптивний карантин, кількість хворих на COVID-19 збільшується і дивує масштабами щодня

Коронавірус дужчає: Моторошні історії ві…

 

Коли у березні реєстрували декілька сотень випадків коронавірусу на всю Україну, а відповідальні українці сиділи вдома, декому коронавірус здавався міфом. Коли почали хворіти відомі люди, знайомі, знайомі знайомих, сусіди – скептиків усе менше і менше. Тепер, коли офіційна статистика хворих на COVID-19 щодня показує не менше 5 тисяч людей, помирають відомі люди, знайомі, рідні знайомих – здається, вже не до конспірології.

Хоча далеко не всі хочуть ставати притомними, а на ТБ майже щодня з'являються подібні сюжети.

Але навіть якщо хворих немає серед знакомих, переконатися в реальності та небезпечності вірусу наразі нескладно. Про інфекцію розповідає чимало людей, які стикнулися з нею безпосередньо. Depo.ua зібрав дописи лікарів та медсестер, які борються з коронавірусом, та пацієнтів, які пережили чи переживають наразі цю небезпечну недугу. 

Українці діляться історіями, як хворіють на коронавірус

Інна Ольхова докладно ділиться враженнями від хвороби. За її словами, вона не втратила нюх, а температура постійно стрибала.

"Смак і запах не пропадав. Температура скакала від 35.6 до 39. Сатурація – від 97 до 85. Причому ці стрибки могли бути за півгодини. Ось зараз все норм і ми лежимо за серіальчиками – а через півгодини ковтаємо парацетамол і чіпляємося на концентратор. А ще через годину викликаю швидку, бо температура лізе вгору, незважаючи на жарознижуючі", – заявила авторка.

Жінка була вражена тим, як обладнані лікарі швидких. 

"Окремо скажу за швидкі – х**ня на паличці. Не в сенсі самі люди, до них претензій немає. Але коли мені фельдшерка тицяє в лоб своїм безконтактним термометром і каже "так у вас нормальна температура" – а я в цей момент можу чолом сірники запалювати, і ртутний градусник показує 38.9 ... або коли мій чоловік із синіми губами і нігтями – а на пульсоксиметрі фельдшера сатурація 97 ... Весь екіп швидкої – волонтерський. Прилади – ніби як від держави, ну ви зрозуміли що там за прилади, так. Посміхаємося і махаємо нашому "зезеденту" і його міністру здравохра!", – іронізує Інна. 

Юлія Руднікова через COVID-19 втратила батька. За її словами, її тато спілкувався перед хворобою лише з лікарем-сусідом, від якого, на думку Юлії, і заразився. 

"Він захворів у кінці вересня. Спочатку практично безсимптомно. Відчував запах і смак, високої температури не було. З'явилася тільки слабкість. На питання, з ким спілкувався, говорив, що тісно – тільки з сусідом по майданчику, лікарем Меняйло Віктором Сергійовичем. "Але ж у Віктора Сергійовича ж все гаразд!, – виправдовувався батько. – Якби щось було, він би мені обов'язково сказав!", – пише жінка.

Вже пізніше вона дізналася, що лікар був у курсі, що захворів на коронавірус.

"У Віктора Сергійовича, як з'ясувалося пізніше, коронавірус вже був. Нам це повідомили лікарі, які лікували тата. Однак "лікарю" це аж ніяк не заважало виходити на майданчик в загальний коридор і спілкуватися з батьком без маски. Батько, будучи впевненим у тому, що коронавірусу в будинку немає, довірлива і відкрита душа, продовжував переконувати себе в тому, що у нього звичайна застуда, яка скоро пройде. Але водночас став гранично акуратним: не виходив з дому без потреби. А якщо виходив, – то тільки в масці і тримав дистанцію", – розповідає Юлія.

Жінка закликала усіх бути обережними і не наражати оточуючих на небезпеку. 

"Любі друзі! Бережіть себе, бережіть своїх близьких! Робіть вчасно тести і звертайтеся до лікарні. А найголовніше – не приховуйте факт хвороби від тих, хто з вами спілкувався. Таким чином, ви можете зберегти життя. Будьте людьми!!!", – підсумувала вона.

Підхопив коронавірус і соліст гурту "Время и Стекло" Позитив (Олексій Загородній, – справжнє ім'я артиста, – ред.). Він не зміг продовжити участь у шоу "Танці з зірками" і написав про своє самопочуття у мережі.

"...Піднялася температура до 39 і з'явився сильний біль у тілі", – ділиться співак.

Позитив коронавірус

Український доброволець-медик і народна депутатка Яна Зінкевич докладно описує свій стан. На дев'ятий день хвороби жінки симптоми не зникли, а тест виявився позитивним.

"Відповідаю одразу на велику кількість запитань. Я так і залишаюсь на самоізоляції та лікуюсь вдома з допомогою лікаря. Звісно протягом днів хвороби також і працюю, просто не в такому напруженому режимі і без зустрічей", – пише Яна.

Яна Зінкевич коронавірус

Оксана Смук присвятила свій допис не стільки власному досвідові щодо коронавірусу, а вирішила докладно розповісти про подвиг медиків, які рятують життя людей.

"Сьогодні я – пацієнтка відділення Калинівської ЦРЛ, яке з весни обходять стороною усі, крім хворих, які з надією дивляться на медиків, ввіряючи їм своє життя і здоров'я. Я з вікна своєї палати бачу щоденно достатньо велику чергу з людей для проходження рентгену, бачу машини швидкої біля дверей приймального відділення. Я хочу розповісти саме про Фахівців ковідного відділення під керівництвом Кацай Наталії Володимирівни. Розповісти зі сторони, яка закрита для усіх по ту сторону лікарняних стін", – починає свою розповідь жінка.

Авторка впевнена, що для тих, хто не вірить у коронавірус, потрібно робити екскурсії до лікарень, де лежать хворі.

"А ще я б запровадила екскурсії у це відділення для "безсмертних" скептиків та гумористів, які ігнорують протиепідемічні заходи, тривалістю хоча б на одну робочу зміну медика. Таке собі ноу-хау. На зразок екстрим-турів до Чорнобиля. Тільки безкоштовно. І нехай ці "туристи" нічого не робитимуть, просто відбігають тінню за медиком при повній амуніції добу, подивляться в очі тим, хто через їх ігнор "відпочивають" на лікарняних ліжках, нехай їх обов'язково заведуть до реанімації і покажуть іншу перспективу виходу із хвороби", – пише Оксана.

Народний депутат Микола Тищенко щойно захворів і одразу розповів про самопочуття.

Медики діляться моторошними історіями про коронавірус

Медик Василь Цихмейструк не тільки описує весь масштаб коронавірусної пандемії, а й демонструє відео для тих, хто не вірить у вірус. 

"3-тя година ночі. Бригади стоять в черзі по чотири години. Подвір'я поблизу інфекційного відділення заставлене каретами швидких. Тут справжній конвеєр. Одна бригада від'їхала, а наступна приїхала і тільки чутно "хто крайній, за ким ми будемо?", – пише він.

Він закликає українців серйозно ставитися до заходів безпеки.

"Так ось, до чого все це я! Люди, коли ви вже зрозумієте, що це не іграшки? Коли ви вже почнете дотримуватися санітарного режиму? Подивіться, із кожним днем все збільшується кількість інфікованих. Ми, медичні працівники, працюємо без відпочинку, іноді навіть не має часу просто на елементарні речі, – поїсти та сходити до туалету. Ми не в змозі зупинити самотужки цю "чуму"! Зупинімо COVID-19 разом! Дотримуйтесь санітарні норми! Носіть захисні маски, мийте руки, користуйтесь антисептиками", – закликає Василь. 

Відома інфекціоністка та лікарка зі стажем Ольга Голубовська днями поділилася постом, який став хітом мережі. Він назбирав багато перепостів та лайків. Медик детально розповіла про ситуацію в Україні з коронавірусом.

"Ви не бачите, що відчувають пацієнти, які шукають собі ліжко з киснем. Ви не бачите, як працюють реаніматологи, тягаючи балони з киснем у відділення, де падає його тиск, тобто ВСІ важкі пацієнти опиняються на волосок від загибелі. Ви не бачите, як важкі виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти, причому роблять це тихо, вночі, щоб ніхто не бачив ... як гинуть порівняно молоді люди, вже йдуть на поправку, від тромбозів ... важко, коли в одній родині помирають кілька людей ... причому не завжди самі літні ... Ви не бачите темп роботи змученого персоналу, що не має ні хвилини спокою, ні вдень, ні вночі ... і таке було в багатьох країнах, розвинених і не дуже ...", – пише Ольга.

Лікарка надала пораду усім, хто розуміє небезпеку COVID-19.

"Носіть маски і дотримуйтеся дистанції. Поводьтеся, як потенційно інфіковані, бо ми всі вже в осередку інтенсивної передачі інфекції. Цим ви виявите повагу до груп ризику і полегшите роботу виснаженій системі охорони здоров'я. Пам'ятайте, що тяжкість захворювання дозозалежна. Не контактуйте з людьми, що мають респіраторні симптоми. Уникайте масових заходів", – порадила вона.

Головний лікар Дніпропетровської Обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко щодня розповідає про важку ситуацію із хворими. Він торкнувся не тільки фізичної сторони проблеми, а й психічної. Адже хворі знаходяться у лікарні без рідних.

"Немає жодного прикладу, коли смерть краще, ніж життя. Життя святе, ніхто не має права його відбирати. І таких у Мечникова 120 людей, 20 найважчих в реанімації, 10 з них з трахеостомою на апаратах ШВЛ, 5 породіль з пневмоніями. Біля них немає рідних. І, як правило, ці важкі хвилини вони проводять наодинці з лікарями і сестрами. У багатьох розвиваються психози. Сто медиків Мечникова рятують життя цілодобово. КОВІД залишає величезні шрами на душі", – написав лікар.

P.s. 

Ця стаття покликана змінити ставлення до коронавірусу, адже значна кількість українців і донині не осягнула масштабу проблеми. Не знаю, як ви, а я щодня бачу людей, які зневажливо ставляться до себе та оточуючих: заходять без маски до улюбленої кав'ярні, носять маску на підборідді, висовують носа чи знімають маску, коли треба чхнути або кашлянути. Дистанцію тримати вміють чи то хочуть, одиниці. Особливо дивують літні люди, які заходять до маркета або на ярмарок і за декілька хвилин знімають маски. 

Таксисти без масок, пасажири громадського транспорту – з носами на провітрюванні, офіціанти, продавці, касири – втомилися усі. Але як втомилися лікарі, медсестри, ось про що варто думати. Звісно, перехворіє більшість, але невже не краще користуватися методами профілактики, ніж хворіти, займати ліжко у лікарні, де вже немає місць...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"