Користь фейхоа: Що можна зробити з плода

Фейхоа досить екзотичний плід, проте щороку його можна знайти на полицях українських магазинів та базарів

Користь фейхоа: Що можна зробити з плода…

Depo.ua розповість цікаві подробиці про фейхоа, про те, як його слід вживати і що можна з нього приготувати. До речі, раніше ми розповідали про користь хурми, яку дехто не дооцінює і вважає просто смачним фруктом. 

Що таке фейхоа

квіти фейхоа

Фейхоа – це вид рослин миртових – вічнозелені кущі, висотою до семи метрів. Походження фейхоа – південноамериканське, зокрема батьківщиною цих кущів є Бразилія, Колумбія, Уругвай і північна Аргентина. Наразі географія зростання цього плода велика – Австралія, Нова Зеландія, Грузія. В Україні фейхоа росте у Криму. 

Свою назву фейхоа отримала завдяки німецькому ботаніку Отто Карлу Бергу, яки нарік так рослину на честь португальського натураліста Жоана да Сілва Фейхо.

Не всі знають, чим є фейхоа: ягодою чи фруктом. І хоча на фрукт плід справді схожий, ботаніки вважають його ягдою. Плоди достигають восени і мають невеликий розмір: бувають як круглі, так і овальні. Фейхоа пахне суницею, ананасом і має споріднену консистенцію з гуаявою, адже її родичем цього плода. 

Користь та шкода від фейхоа: Які вітаміни містить плід

фейхоа

Фейхоа: Калорійність та склад

У 100 грамах фейхоа – 55 ккал, з них 0,78 жирів, 13 грамів вуглеводів та 1 грам білків.

Вітаміни у фейхоа:

тіамін (В1) - 0,008 мг;

пантотенова кислота (В5) - 0,228 мг;

рибофлавін (В2) - 0,032 мг;

фолієва кислота (В9) - 38 мг;

піридоксин (В6) - 0,05 мг;

аскорбінова кислота (С) - 20,3 мг;

неціновий еквівалент (РР) - 0,289 мг.

Мікро- та макроелементи у фейхоа:

цинк - 0,04 мг;

залізо - 0,08 мг;

марганець - 0,085 мг;

мідь - 55 мкг;

кальцій - 17 мг;

фосфор - 20 мг;

магній - 9 мг;

калій - 155 мг;

натрій - 3 мг;

йод - 70 мкг.

Користь фейхоа

Найголовнішою родзинкою ягоди є наявність у ній великої кількості йоду. Наприклад, за деякими даними, у фейхоа міститься утричі більше йоду, ніж у морепродуктах. При цьому йод у плоді є таким, що засвоюється. 

У фрукті багато вітаміну С, уявіть лише, не менше, ніж у цитрусових. 

Пектин допомагає позбутися токсинів та інших шкідливих продуктів, які з'являються у нашому організмі внаслідок метаболізму. При цьому фейхоа очищує організм м'яко і непомітно, не викликаючи дискомфорту. 

Ефірні олії, які містяться у шкірці, сприяють виробленню серотоніну, а отже настрій, завдяки вживанню цього плода, підвищується.

Також фейхоа містить антиоксиданти, які стоять на сторожі імунітету та заважають утворенню ракових клітин. 

Завдяки великій кількості клітковини, кишківник буде працювати, як годинник.

Крім того, фейхоа є гіпоалергенним. 

Шкода фейхоа

Не радять вживати фейхоа тим, у кого є цукровий діабет, ожиріння, гастрит. Також важливо слідкувати за кількістю плодів, які плануєте вживати, аби не викликати передозування йодом. Тому цей плід не радять вживати у їжу щодня. 

Як їсти фейхоа: Рецепти та поради 

фейхоа страви

Як правильно обрати фейхоа

Попри те, що їх збирають незрілими, аби вони пережили транспортування, обирати потрібно стиглі плоди. Тоді фейхоа гарно очищується від шкірки, має кращий смак та аромат. Якщо у продажу тверді плоди, не біда, залишіть їх у темному і теплому місці, і вони дозріють та стануть м'якішими. 

Як їсти фейхоа

Сирими фейхоа їсти можна і потрібно. Розрізаєте навпіл плід і виїдаєте нутрощі ложкою. Дрібні кістки зовсім не впливають на смак та настрій того, хто їсть, адже майже непомітні. 

Як приготувати фейхоа

З фейхоа можна готувати прохолодні напої, джеми, варення, фруктові салати й начинки для пирога. Також цей плід додають до йогурту, морозива, вина та компотів.

Краще за все зберігати фейхоа у морозилці. Просто перетріть м'якоту із цукром і розкладіть у контейнери. Робити це потрібно швидко, аби плід не потемнів від контакту з повітрям. 

Також можна взяти 1 кілограм цукру і 1 кілограм пюре фейхоа, гарно перетерти і розкласти по банках, закрутити кришкою. Зберігати у холодильнику. 

Також можна зварити варення у будь-який спосіб, тоді зберігати такий джем можна без холодильника. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme