Кордон із Кримом почав патрулювати новий український безпілотник (ВІДЕО)

Українські прикордонники для патрулювання адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом почали використовувати сучасний безпілотник Spectator-M

Дрон був розроблений у результаті співпраці КПІ та ПАТ "Меридіан імені С. Корольова" (Київ), повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укроборонпром".

"Ці дрони оснащені сучасними відео та тепловізійними камерами, що дозволяють відслідковувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до 2 тисяч метрів. Spectator-M є новою версією БПАК-МП-1 Spectator, який має кращі експлуатаційні характеристики, має велику вантажопідйомність і дальність польоту", - повідомили в "Укроборонпромі".

Зараз комплекси Spectator-M використовуються як на морській ділянці відповідальності прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби, так і на сухопутній ділянці адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом.

Зазначається, що у безпілотника оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси і високі аеродинамічні характеристики, що дозволяє ефективно розміщувати на ньому розвідувальне обладнання.

Завдяки своїм розмірам Spectator легко транспортувати навіть у рюкзаку, мінімальний час для підготовки до запуску в розібраному стані становить до двох хвилин. Це дозволяє оперативно застосовувати цей безпілотник в умовах реальних бойових дій.

Довідка. Державний концерн "Укроборонпром" створений в 2010 році з метою забезпечення ефективного функціонування та управління суб'єктами господарювання державного сектору економіки, які здійснюють господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів і беруть участь у військово-технічному співробітництві. До складу концерну входять більше сотні підприємств ОПК України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна