Кому треба залишити "23 лютого"

23 лютого перестало бути в Україні святом, але є люди, які вперто продовжують вітати українських чоловіків із днем неіснуючої армії неіснуючої країни, "бо образяться ж"

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Кому треба залишити "23 лютого"…

Ми – дивні люди. На війні гинемо, на Майдані з дерев'яними щитами під кулі йшли. Щоб не жити в окупації, власні домівки покидали.

А скасувати радянські свята – оце вже занадто. Добре хоч, що не для всіх, але…

Магазини косметики і парфумів як роблять до 14 лютого знижки на товари для чоловіків, так їх до 24 лютого і тримають. Саме в ці дні навязливо пропонується "порадувати своїх мужчин". На честь чого порадувати?

Метро, маршрутка, трамвай. Жіночки – пасажирочки із телефонами біля вуха.

"Та я думаю, що кілька пирогів принесу і сімсотграмову горілки. Так, і шампанського візмем собі. Та я не знаю коли, начальство же ругається. Мабуть після сьомої посидим, чоловіків наших поздравімо"

"Давай їм оті набори купимо. Я своєму взяла, там недорого, коробочка така красіва! Ну так, треба ж поздравіть"

"Директор сказав що категорично проти, але хлопці ж чекають, образяться. Мало лі що там заборонили, це свято, день чоловіків"

І оце от "треба ж поздравіть" постійно, курва, звідкілясь лунає! А чого не приходить у голову вітати із Днем збройних сил Польщі? Ну а що, це також свято іншої держави, під якою Україна також певний час була. І в війську польському українські вояки стовідсотково служили.

Тільки ще Польща, на відміну від СРСР, справді існує. І не Польща три роки тому на Україну напала, а Росія – правонаступниця Радянського союзу. Союзу, армія якого хоч і звільнила наші землі від німецько-фашистського війська, але згодом окупувала їх сама. Брудним кірзачем витоптувала все наше автентичне, тепле, рідне. Прирівняла українське національне до фашистського.

І цю армію ви і в 2017 році вважаєте символом мужності? День, який було приурочено до однієї з перемог цієї армії (до речі, однієї з вигаданих перемог) ви вважаєте святом українських чоловіків?

"А як же вони без свята, восьмого березня вони нас вітають, а до цього ми їх, як же ж так, їм буде обідно…", третій рік поспіль оце бе-бе-бе-бе.

Вибачте, Михеїл Миколозовіч.

Тож мабуть назріла розмова, кого справді треба вітати з 23 лютого в Україні.

Ветеранів радянської армії. Тих, хто воював у Другу світову і кого вітаємо 9 травня із Днем перемоги. Не дітей війни, а саме ветеранів. Залиште молодшим обговорювати, як називати ту війну – Другою чи Великою Вітчизняною. Тих ветеранів вже залишилося так мало і ви їх не перевиховаєте. І якщо вони так чекають на це "діду, із святом" то може і привітайте, не робіть старенькому смертельної образи.

Колишніх військовослужбовців радянської армії. Хтось був колись вчителем і досі вважає першу неділю жовтня своїм святом. Хтось вивчився на лікаря і кожного другого жовтня із задоволенням перехиляє чарку. А хтось є майором радянської армії у відставці. І якщо ця людина дорога вам, і вважає день радянської армії своїм професійним святом – то привітайте. Якщо хочете.

Виникають сумніви, наскільки день радянської армії є святом тих, хто служив у ній строкову. Якщо ви її служили в країні соцтабору, ви ж не святкуєте тепер, наприклад, день Незалежності Латвії, де два роки провели? До чого ж тепер святкувати День радянської армії, в якій ви так само провели два роки?

Всі інші свідомі українці жодного відношення до святкування дня армії неіснуючої держави, яка Україні стільки лиха наробила, ніякого відношення мати не повинні. В українців День захисника України є. Якщо саме гендерного свята не вистачає, можете і п'ятирічного хлопчика привітати 14 жовтня, ніхто вас за це не зацькує. Навпаки, нехай дитя зростає з думкою, що воно сильне, хоробре, що воно здатне захистити свою родину, дім, місто, країну. Та увесь всесвіт!

Тільки, будь ласка, не ганьбіться, не святкуйте день радянської армії, коли в нас є неймовірно крута, сучасна, звитяжна армія українська. Тим паче, що тільки завдяки їй ви в 2017 році можете щось святкувати взагалі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme