Компанія H&M вибачилася за шарф-таліт

Шведський массмаркетний бренд H&M визнав схожість свого аксесуара, кремового шарфа з темними смугами і бахромою, з талітом - молитовним покривалом, культовим предметом в іудаїзм
Depo.Життя
8 січня 2016 19:54
ФОТО: depo.ua

Невдоволення схожістю висловили користувачі соціальних мереж, передає depo.ua.

Марка вибачилася перед всіма, кого міг образити шарф, схожий на таліт, повідомляє сайт британської версії журналу Vogue.

"Ми щиро шкодуємо, оскільки нікого не хотіли зачепити, випускаючи цю річ. Ми раді бачити в H & M людей будь-яких релігійних і політичних переконань, - заявив офіційний представник бренду. - Смужки - один з трендових мотивів сезону, і ми просто надихалися ними, не припускаючи, що хтось вважатиме себе ображеним цим фактом".
Компанія H&M вибачилася за шарф-таліт - фото 1

Кремовий шарф з чорними смугами і досі доступний на сайті виробника (у Великобританії його ціна становить 12,99 фунтів), проте представник H & M запевняє, що було випущено невелику кількість шарфів і на багатьох регіональних ринках вони в продаж не надходили.

Скандал з псевдо-таліти - не перший випадок, що викликав "ідеологічну" невдоволення товаром H & M в соціальних мережах. У 2014 році бренд випустив чоловічий жилет з декором у вигляді магендавіда (в перекладі з івриту "щит Давида", шестикутна зірка, символ, зображений на прапорі Ізраїлю) з черепом в центрі. Представники компанії вибачилися і вилучили річ з продажу.

Таліта, або талес, - прямокутне молитовне покривало білого кольору з темно-синіми або чорними смугами і китицями, закріпленими в спеціальних отворах по кутах. Форма, розмір, матеріал, спосіб виготовлення Таліта регулюється релігійними правилами. Таліта символізує підпорядкування іудея волі Бога і приписам священної книги - Тори. Повнолітні (старше 13 років) іудеї чоловічої статі покривають їм голову під час молитви.