Комітет захисту журналістів вимагає звільнення журналіста Сущенка

Російська влада повинна негайно звільнити українського журналіста Романа Сущенка

Про це заявила після проведення власного розслідування ситуації впливова міжнародна організація Комітет захисту журналістів (Committee to Protect Journalists, CPJ), передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Відповідна заява розміщена на офіційному сайті організації

"Якщо російська влада має хоча б якісь докази на підтвердження своїх заяв, що Роман Сущенко є шпигуном, або щось інше, що суперечить тому, що він є журналістом у відпустці, нехай вони оприлюднять це без затримки", - наголосила з цього приводу координатор Програми по Європі і Центральній-Азії Комітету захисту журналістів Ніна Огнянова.

Комітет захисту журналістів, штаб-квартира якого розміщується в Нью-Йорку, зайнялася справою арешту Романа Сущенка в Росії після журналістського звернення до них "Укрінформу".

У заяві, опублікованій CPJ в ніч на середу, докладно описується ситуація з посиланням на різні відкриті джерела на підтвердження об'єктивності оцінки.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Читайте також: Чому Кремль підставився із затриманням Сущенка