Кольченко двічі був у штрафному ізоляторі: За неввічливість та слово "барак"

Члени громадської спостережної комісії Росії в Челябінську запевняють, що стан здоров'я ув'язненого українця Олександра Кольченка задовільний
Depo.Життя
17 березня 2016 11:28
ФОТО: depo.ua

Зокрема про це, як передає depo.ua, в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила член комісії Тетяна Щур.

"Він (Кольченко, - ред.) абсолютно спокійний, веселий, дуже доброзичливий і почуває себе комфортно, наскільки це можливо в тюрмі, але загалом хороше справив на нас враження як людина", - зазначила вона.

При цьому Щур наголосила, що Кольченко два рази відсидів у штрафному ізоляторі. "Так, він двічі відсидів у ШІЗО, зараз він знаходиться в житловій зоні, на 7 діб отримував два рази", - сказала вона.

За словами Щур, це називають профілактичною роботою. "Коли він прибув у колонію, очевидно, пройшов такий наказ, відразу ж, у перший день, коли він прибув, з ним поговорив оперативний співробітник, винесли догану за те, що він нібито не привітався зі співробітником. Я не знаю, як це могло статися. І потім він розмовляв з оперативником і вжив у своїй розмові, як вони кажуть, жаргонний вислів, а за жаргонний вислів належить покарання", - зазначила вона.

Щур уточнила, що жаргонним виразом було слово "барак".

"А в особову справу занесли, що він вжив нецензурний вислів. Ми наполягли, щоб адміністрація колонії змінила це формулювання, тому що нецензурний вислів і жаргонний вираз - це зовсім різні речі. Нам пообіцяли це зробити", - резюмувала правозахисниця.

Нагадаємо, 1 березня стало відомо, що Олександра Кольченка доставили до виправної колонії №6 міста Копейська (Челябінська область Росії). 16 березня його відвідали члени громадської спостережної комісії Росії в Челябінську. Під час цього візиту Кольченко зазначив, що адміністрація колонії віднесла його до категорії осіб, "схильних до екстремістської ідеології".

Довідка: Північно-Кавказький окружний військовий суд у серпні засудив кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі. Його разом з українським режисером Олегом Сенцовим звинувачували в терористичній діяльності. Ще два фігуранта цієї справи — Олексій Чирній і Геннадій Афанасьєв — отримали по сім років ув'язнення. Їм були пред'явлені звинувачення в підготовці підриву пам'ятника Леніна в Сімферополі, а також у підпалі офісів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя