Коли Україну вразить вірус Зіка

Вкрай небезпечний для вагітних жінок вірус Зіка вже дістався до Європи. Наші співвітчизники хапаються за голову: з кожним днем вірус наближається до України
Depo.Життя
28 січня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Коли Україну вразить вірус Зіка
Коли Україну вразить вірус Зіка

У деяких країнах Південної та Північної Америки справжня паніка. Влада кількох країн порадила жінкам відкласти омріяне материнство. Мешканок Бразилії та Сальвадору попросили утримуватися від вагітності наступні два роки. В Колумбії ж кажуть, що замислюватися про поповнення у родині не варто у найближчі шість-вісім місяців. 

Зазвичай люди переживають вірус без особливих проблем - у хворого підвищується температура, болить голова, на шкірі з'являються плями, але всі неприємності закінчуються за два-сім днів. Але для вагітних жінок вірус - справжній апокаліпсис. Як вважають науковці, вірус значно підвищує ризик народження дитини з маленькою головою та маленьким об'ємом мозку. Якщо такий малюк і виживе, виросте з серйозними вадами нервової системи та розумової діяльності. 

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 1

Через Зіку виконавча рада ВООЗ скликає позачергове засідання у Женеві - розроблятимуть термінові заходи з протидії вірусу.

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 2

Ситуація і справді жахає. В Бразилії кількість хворих перевищує 4 тис., вірус вразив більше 20 країн регіону, кілька випадків захворювання зафіксовано в США, а на днях стало відомо про хворих у Данії, Швеції, Португалії, Фінляндії та Німеччині. Як ствержує лікар Ентоні Фаучі, інфекціоніст Національного інституту охорони здоров'я США, наразі можна стверджувати, що світ охоплює справжня пандемія.

Щоправда, більшість медиків сходиться на думці, що вірус не передається від людини до людини. А переносять комарі Aedes Aegypt, які живуть і розмножуються в умовах жаркого тропічного клімату. Тож наразі в Європі можливі лише поодинокі випадки захворювання.

Такої ж думки дотримується і директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар

"Вірус Зіка належить до захворювань, ендемічних для певних місцевостей. Наразі небезпечні комарі живуть у своєму регіоні і залишати його не збираються. Тож ризик захворіти є лише у тих, хто їде відпочивати у тропіки. Але не виключено, що станеться мутація, і зміниться переносник вірусу. Тоді теоретично може з'явитися загроза для України", - стверджує лікар. 

За словами Назара, таке з вірусами хоч і відбувається, але не часто. Причому, мутація може статися як через рік, так і через кілька десятків років. 

"Про конкретний час говорити важко. Наразі ж причин боятися заокеанського вірусу в українців немає", - коментує експерт. 

Тим, хто вже придбав тури у заселені небезпечними комарами країни, лікар радить зміцнювати імунітет, а вже на місці - використовувати репелленти (протимоскітні засоби - ред.) та уникати джунглів та інших місць з підвищеною вологістю. 

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 3

Наразі у Америці активно борються з комарами

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 4

У Бразилії 200 тис. військових розносять листівки по домівках і інформують щодо завислої над країною небезпекою

ДОРОГИЙ ЕКСТРИМ - ПОДОРОЖ ДО ЗІКА

Звичайно, нехитрі заходи не гарантують захищеності від підступного вірусу. Тож не виключено, що найближчим часом новини з заголовками "Вірус зіка в Україні" заполонять українські ЗМІ.

Тим паче, що навіть у нинішніх економічних умовах туроператори активно запрошують українців відвідати принадні тропічні країни. 

Так, ціни на тури у Бразилію стартують від $1,7 тис., в Домініканську республіку - від $1,5 тис., у Мексику - від $1,3 тис. 

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 5

Як розповіла depo.ua директор одного зі столичних турагентств, такі ціни відлякують більшість наших співвітчизників. Хоча замовники екзотичних турів таки трапляються. Найбільшою популярністю наразі користується Мексика, також є попит на подорожі у Домінікану та на Кубу. 

"Зараз деякі оператори викупили певну кількість білетів на рейси на Кубу і Домінікану - тому, розкручують ці напрямки, організовують під них тури", - говорить наша співрозмовниця. 

Коли Україну вразить вірус Зіка - фото 6

Звичайно, ситуація виглядає  очевидною. Якщо людина готова ризикнути здоров'ям заради чарівних тропічних краєвидів - вибір за нею. Тим паче, що перспектива пролежати до семи днів з підвищеною температурою та головним болем лякає не всіх. А от вагітним про небезпечні країни не можна навіть думати. 

Втім, давати українцям рекомендації щодо актуальної у всьому світі проблеми МОЗ не поспішає. Адже, як показує історія з грипом, влада активізується, лише коли проблеми вже не уникнути. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя