Коли проїзд по вісім гривень: ТОП-7 способів дістатися на роботу і не збідніти

Різке підвищення цін на проїзд надихає киян метикувати над альтернативою громадському транспорту

Коли проїзд по вісім гривень: ТОП-7 спос…

Новина про нові тарифи змусила чимало киян ввімкнути внутрішні калькулятори. Якщо їздити лише на одному виді транспорту і обходитися без проїзних, вийде сума у 16 грн на день або ж 352 грн на місяць (4224 грн на рік), не враховуючи вихідних. Працівникам офісів на умовній відстані "тролейбус+метро" взагалі час хапатися за голову.

При середній столичній зарплаті у 10,5 тис. грн, витрати вельми солідні.

І ще невідомо, на скільки подорожчають маршрутки, від яких Київ так і не відмовився.

На знак протесту і економії, люди замислюються: а може, їздити на велосипеді чи то сігвеї у таких умовах буде і вигідніше, і веселіше?

Depo.ua зібрав альтернативні способи добирання на роботу.

Велосипед

В українців вже є досвід велоднів, які можуть перерости у цілі велороки. Аби ж то мотивувати місцеву владу не лише тарифи підвищувати, а й велодоріжки облаштовувати.

Найдешевший варіант міського велосипеда для дорослих - 2300 грн окупиться трохи більше, ніж за півроку.

Моноколесо

Лаконічний засіб, який придумали ще у 2011-му, набирає популярності - легке колесо доречне на тротуарі, може пробиратися через затори, а крім того, на ньому можна пересуватися навіть по офісу. Швидше тримати баланс навчаться ті, хто вже вміє кататися на ковзанах. Як і інші електричні види міні-транспорту, розвиває швидкість до 15-20 км/годину.

Найдешевше коштує 4 553 грн, а значить окупиться трохи більше, ніж за рік.

Сігвей

Культовий засіб пересування вигадав американець Дін Каймен, і для літа він доволі зручний. У США на сігвеях пересувається навіть поліція.

Ціни - від 7178 грн. Найдешевший варіант окупиться на 1 рік і 8 місяців.

Самокат

Звичайний самокат до офісу можна штовхати дуже довго, а от його електричний варіант - прийнятна альтернатива маршрутці. Заявлена максимальна швидкість - 50 км/годину, але частіше зустрічаються моделі на 25 км/годину.


Звичайний самокат затягне на 2700 грн, а його електричний варіант - близько 6 000. Окупляться за 8 і 17 місяців відповідно.

Електроскейт

Звичайний скейтборд обладнали мотором і гальмами, а заодно - більшими колесами, аби засіб був стійкішим і не грузнув у багнюці. Є варіант з гусеничним шасі - така модель позиціонується як скейт-всюдихід.

За рік використання транспортний засіб повністю окупиться.

Гіроскутер

Майже сігвей, але без ручки, і тому дешевший.

Бюджетний варіант обійдеться у 3235 грн. В "нуль" виїдете за 9 місяців.

Власні ноги

Загальновідомо, що біг зміцнює серце і судини та покращує настрій. От тільки бігатися хотілося б не вздовж запилюжених трас. Та й вибігати багатьом доведеться з першими півнями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme